ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

                                                    ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

 

 

 

5174 Sayılı Kanun’un 10. maddesi ile Oda Muamelat Yönetmeliği’nin 14. maddesine istinaden her yılın Ocak ayında Odamız kayıtları güncellenmektedir.

 

Buna göre, içinde bulunulan yıldan önceki ikinci yılın Ocak ayının ilk gününden güncelleştirme işleminin yapılacağı ana kadar adres ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında tahakkuk eden aidat borçlarından en az bir taksitini ödemeyen firmaların üyeliği Yönetim Kurulu kararıyla askıya alınmaktadır.

 

Bu uygulama çerçevesinde, adres ve durumlarını bildirmemeleri ve son iki yıla ait birikmiş aidat borçlarından en az bir taksitini ödememeleri halinde firmaların üyelik kaydı Yönetim Kurulu kararıyla askıya alınacaktır. 31.12.2017 tarihine kadar üyelerimizin adres ve durumlarını bildirmeleri ve son iki yıla ait birikmiş aidat borçlarından en az bir taksitini ödemeye davet ediyoruz.

 

02.01.2015 tarihinde Yönetim Kurulu kararıyla üyelik kayıtları askıya alınan ve halen kayıtları askıda bulunan üyelerimizden; 31.12.2017 tarihine kadar adres ve durumlarını Odamıza bildirmeyen, ayrıca tahakkuk eden aidat borçlarını ödemeyenlerin Oda kayıtları 2018 yılı Ocak ayında Meclis kararıyla silinecektir.

 

Herhangi bir hak kaybına uğranmaması ve mağdur olunmaması bakımından üyelerimizin durumlarını gözden geçirmeleri, Odamıza başvurmaları gerekmektedir.

 

Üyelerimizin bilgisine sunulur.