İŞ BİRLİĞİ TEKLİFLERİ

TİCARİ İŞBİRLİKLERİ

Legal Danışmanlık ve Pazar Analizi

Ref: BOPL20190116001

Polonyalı bir hukuk firması özel şirketlere hukuk danışmanlığı vermekte olup aynı zamanda pazar araştırması da yapmaktadır. Firma Polonya pazarı konusunda böyle bir danışmanlık almak isteyen ortaklarla işbirliği yapmak istemektedir.

Yenilikçi Hediye Arayışı

Ref: BRUK20180214001

İngiliz bir firma ana akım ürünlere alternatif olabilen yenilikçi ürünlerin satışını yapmaktadır. Susuz çalışan yumurta kaynatıcı, refleksoloji çorapları, iluminatif giysiler, kulaklık kılıfları gibi ürünler satan şirket bu ürünler gibi yenilikçi ve farklı ürünler üreten firmaları ile tanışmak istemektedir.

Güneş Ve Rüzgar Santralleri İçin Görselleştirme

Ref: BONL20190108001

Hollanda’da kurulu bir firma güneş ve rüzgar santralleri için kurulacak yapıların görsel olarak nasıl görüneceğini gösteren web tabanlı bir uygulama geliştirmiştir. Görsel etki alanındaki verilerin toplanabilmesini sağlayan bu uygulamanın kullanımı ile ilgilenen ortaklar aranmaktadır.

Yüksek Proteinli Atıştırmalıklar

Ref: BODE20170904001

Alman bir şirket sığır etinden yüksek proteinli kurutulmuş sosis atıştırmalıkları üretmektedir. %47 protein %6 yağ oranına sahip bu ürünlerin satışı ile ilgilenen ortaklar aranmaktadır.

Ayakkabı Üreticisi

Ref: BRFR20171118001

Fransız bir firma tasarım alanında çalışmakta olup yeni bir ayakkabı tasarlamıştır. Patentli olan bu tasarım kullanıcının istekleri doğrultusunda ayakkabının görüntüsünün değişimini sağlamaktadır. Sadece beyaz renkli olarak piyasaya sunulacak bu ayakkabıyı üretebilecek ortaklar aranmaktadır.

Çinko Alaşım Arayışı

Ref: BRSK20171103001

Slovak bir şirket balans ayarlama ağırlıkları üretmektedir. Şirket ürünlerinde kullanabilecek çinko alaşımları temin edebilecek ortaklar aramaktadır. Temin edilecek alaşım basınçlı döküme uygun olmalıdır. ZnAl4Cu1 alaşımı aranmaktadır.

PP Arayışı

Ref: BRFR20160920002

Fransız bir şirket imalatında kullanmak üzere geri dönüştürülmüş PP aramaktadır. PP, enjeksiyona uygun olmalıdır. Aylık 50 tonluk talebi karşılayabilecek en az 5 yıldır piyasada olan ortaklar aranmaktadır.

Battaniye Arayışı

Ref: BRDE20171115001

Alman bir firma bebekler için battaniye ve kilim satışı yapmaktadır. Firma Raschel makinası ile üretim yapan battaniye üreticileri aramaktadır. Üreticinin ürünlerini Ebay veya Amazon üstünden satışa sunmamış olması gerekmektedir. İlk etapta aylık 50 – 100 adet arası alım yapılacaktır.

Online İlaç Platformu

Ref: BOGE20170627001

Gürcistan’da kurulu bir start up şirketi ilaç üreticilerinin doğrudan son kullanıcı ile veya sigorta şirketleri, şirketler gibi daha büyük çaplı alım yapan alıcılar ile bir araya gelmesini sağlayan bir platform geliştirmiştir. Platform Gürcistan’da pilot bölgede oldukça başarılı sonuçlar vermiştir. Bu sistemin yaygınlaşımı için stratejik ortaklar veya yatırımcılar aranmaktadır.

Yüksek Aydınlatmalı Fener

Ref: BOFR20161121001

Fransız bir şirket yüksek aydınlatma sağlayan bir fener geliştirmiştir. 300 metreye kadar görüş açısı sunan bu el feneri, şarj edilebilir özellikte olup, 1,5 saatlik pil ömrü sunmaktadır. Güvenlik güçleri, sahil güvenlik, itfaiye gibi birimler tarafından kullanılması hedeflenen bu ürünün pazarlaması için ortaklar aranmaktadır.

Duruş Pozisyonu Denetleyici

Ref: BOQA20171114001

Katarlı bir şirket kişilerin duruşlarının doğruluğunu tespit eden bir aygıt geliştirmiştir. Ürün içindeki sensörler sayesinde kişinin oturuş pozisyonunun doğruluğunu tespit edip, yanlış duruşlarda titreşim göndererek kullanıcıyı uyarmaktadır. Ayrıca cep telefonları ile uyumlu olan ürün, verilerin depolanmasını sağlayarak uzun vadeli analizlerin yapılmasına imkan tanımaktadır. Ürünün satışı için ortaklar aranmaktadır.

Dondurulmuş Gıda

Ref: BRMK20171024001

Makedonyalı bir şirket 10 yıldan uzun süredir dondurulmuş gıda sektöründedir. Şirket son yıl agresif bir büyüme gerçekleştirmiş olup ürün çeşitliliğini %23 arttırmıştır. Şirket şu an dondurulmuş sebze ve et üreticileri arayışı içindedir.

Köpük Plastik Küre

Ref: BRFI20171214001

Finlandiyalı bir şirket köpük plastik küre satışı yapmaktadır. Ürünün dış çapı 90 mm iç çapı ise 25 mm’dir. Şirket bu ürünü üretebilecek ortaklar aramaktadır. Yılda 4 defa sipariş geçilecek olup sipariş miktarı 1.500 adettir.

Distribütörlük Teklifi

Ref: BRPL20170926002

Polonya’da kurulu bir şirket bünyesindeki avukat, finansçı, pazarlama uzmanı gibi kadrolar sebebiyle pek çok firmaya hizmet vermektedir. Şirket yabancı firmaların Polonya pazarında satış yapabilmesi için gerekli bağlantılara sahip olup Polonya pazarına girmek isteyen ve herhangi bir sektörde faaliyet gösteren girişimciler ve firmalar aramaktadır.

Sterilizasyon Ürünleri

Ref: BRUK20160630001

İngiliz bir şirket sağlık alanında sterilizasyon ürünler satışı yapmaktadır. Şirket NHS ve özel sağlık kurumlarının %80’i ile çalışmakta olup 20 yıldan uzun süredir pazarda yer almaktadır. Şirket özellikle endoskopi yeniden işleme, CDDS ekipmanı ve hastane bünyesinde dekontaminasyon ve sterilizasyon için kullanılacak ürünler aramaktadır.

Şarap Satışı

Ref: BOES20171204001

İspanyol bir şirket 1925 yılından bu yana şarap imalatı yapmaktadır. Tempranillo, Verdejo, Viura, Muscatel ve Sauvignon Blanc türü üzüm yetiştiren şirket ürettiği şaraplarla bugüne dek ulusal ve uluslararası alanda 33 ödül almıştır. Şirket bu şarapların satışını yapabilecek ortaklar aramaktadır.

Tarım ve Hayvancılık Ürünleri

Ref: BRRO20160901001

Romanyalı bir şirket uzun yıllardır tarım ve hayvancılık alanında distribütörlük yapmakta olup, ürün ağına ekleyebilecek yeni ürünler aramaktadır. Şirket tarım ve hayvancılık ile ilgili pek çok ürünün satışını yapmaktadır. Ülke genelinde 70 civarında satış bayisi olan şirket Romanya pazarında ürünlerini satmak isteyen üreticiler aramaktadır.

Aydınlatma Ürünleri

Ref: BRQA20170720001

Katarlı bir firma iç ve dış mekan aydınlatma ürünleri üretmektedir. Firma ürün gamını genişletmek için yeni aydınlatma ürünleri ve bu ürünlerin bağlantı parçalarını tedarik edebilecek ortaklar aramaktadır.

İngiliz Firmanın Araç Aksesuarları ve Yedek Parçaları Üzerine Üretici Arayışı

Ref: BRUK20170201002

Otomotiv sektöründe 13 yılı aşkın tecrübeye sahip olan bir İngiliz firması, dünya çapında tedarikçilerle ve üreticilerle yüksek kaliteli araç aksesuarları üzerine distribütörlük anlaşması yapmak istemektedir. Alaşımlar, koltuklar, vites değiştirme donanımı, direksiyon simidi, dış stil vb. ürünler üzerine faaliyet gösteren firma, 25.000 üyeden oluşan doğrudan bir dağıtım ağı geliştirmiştir. Söz konusu ürünlerin üretimi veya tedariki noktasında destek olacak firmalarla temasa geçmek istemektedir.

İç Çamaşırı ve Gecelik Üreticisi

Ref: BRNL20170927001

Hollandalı bir firma, genç kızlar için ürünler tasarlamaktadır. Firma pijama, tişört gibi ürünlerin üretimi için ortaklar aramaktadır. Ürünlerin baskılı bir şekilde kullanıma hazır olarak teslim edilmesi istenmektedir.

İnek Çiftliği Kurulumu

Ref: BRRU20171222012

Rus bir firma 2013 yılından beri günlük süt üretimi işindedir. Firma sahibi kendi çiftliğini kurmak istemekte olup bu alanda kendisine ekipman sağlayabilecek ortaklar aramaktadır. Çiftlikte 185 adet inek bulunmaktadır. Otomatik süt sağımı, depolanması, çit çekimi gibi işlerin tamamlanması ve biyolojik atık geri dönüşümü sisteminin kurulması için ortaklar aranmaktadır.

Yatlar İçin Yedek Parça

Ref: BRUK20161213001 

İngiliz bir firma, 20 – 40 m arası boyuttaki yatlar için tamir hizmeti vermektedir. Firmanın müşteri ilişkileri alanında ödülü bulunmaktadır. Sektöründe iyi bir tanınırlığa sahip olan firma motor, şanzıman parçaları, hidrolikler, ışıklandırma parçaları, valfler, pompalar gibi tamir ürünleri kullanmaktadır. Bu tarz ürünlerin üreticileri aranmaktadır.

Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Makinaları

Ref: BRRO20160622001

Romanyalı bir firma çamaşırhane ve kuru temizleme hizmeti sağlamaktadır. Firma uzun yıllardır sektörde olup ulusal ve uluslararası pek çok işbirliği yürütmektedir. Çok sayıda çamaşırhane ve kuru temizleme merkezine sahip olan firma, piyasada satışını yapmak üzere çamaşırhane ve kuru temizleme makineleri üreten ortaklar aramaktadır.

Enerji Yönetim Programı

Ref: BOIT20171207001

İtalyan bir firma enerji yönetim sistemleri üstüne çalışmaktadır. Firma geliştirdiği enerji yönetim sisteminin satışı için ortaklar aramaktadır. Bu sistem evlere, sitelere uygulanabilmekte olup farklı kaynaklardan enerji tüketimine dair bilgi almakta, tüketim analizini yapmakta ve kullanıcıya enerji tasarrufu için önerilerde bulunmaktadır.

Plastik Enjeksiyon Ürünü

Ref: BRDE20171206001

Alman bir firma nefes almayı kolaylaştıran plastik ağız ürünleri satışı yapmaktadır. Bugüne dek Çin’de üretilen bu ürünler için nakliye kolaylığı sağlamak adına daha yakın bir üretici arayışına girilmiştir. Polietilen malzemeden plastik enjeksiyon ile üretilecek ürünlerin 4 tipi olup yıllık 1.200.000 adetlik bir sipariş geçilecektir.

TEKNOLOJİK İŞBİRLİKLERİ

Böcek Unu Geliştirilmesi

Ref: TRIT20190211001

Kuzey İtalya’da bir firma, çekirgeden üretilen un ile evcil hayvan mamaları üretmektedir. Hayvansal proteinler konusunda bilgi sahibi firmalar ile araştırma üzerine ortaklık düşünülmektedir.

Gıda Endüstrisi İçin Biyobozunur Ambalaj Geliştirilmesi

Ref: TOPL20180219001

Polonya’da bir firma, organik yenilenebilir kaynaklar, nişasta ve kağıt üretiminde kullanılan hammaddelerden biyobozunur özellikli gıda ile temasa uygun ambalaj geliştirmiştir. Lisanslama yolu ile işbirliği arayışı söz konusudur.

Yenilikçi Otomatik Hidroponik Sistemler

Ref: TOIT20190123001

İtalya’da bir başlangıç firması, hidroponik tarım yönelik sistemlerin otomasyonuna yönelik teknoloji geliştirmiştir. İlgilenen ve benzer sektörlerde uzmanlaşmış firmalar ile araştırmaya yönelik işbirliği arayışındadır.

Bitki Yetiştiriciliği İçin İnovatif Isıtma Teknolojisi

Ref: TOLV20181031001

Letonya’dan bir KOBİ, bitki yetiştiriciliği için en uygun koşulları sağlayan yenilikçi bir sera ısıtma teknolojisi geliştirmiştir. Söz konusu teknoloji, tesislerin verimliliğini arttırmakta ve ısıtma masraflarını önemli ölçüde azaltmaktadır. Teknoloji, küçük sera sahiplerinin ve büyük üretim şirketlerinin kullanımına uygundur. Firma, söz konusu teknoloji ile ilgilenen ısıtma sistemi üreticileriyle temasa geçmek istemektedir.

Demir Ve Demir Dışı Metaller İçin Sensör Arayışı

Ref: TRES20190205001

İspanyol bir firma, katı atıkların tasnifinde kullanılan sistemlerde kullanılmak üzere demir ve demir dışı metal cisimleri ayırt edebilen sensör sistemleri arayışındadır. Ticari veya teknik işbirliği önerilmektedir.

Çevre Dostu Yıkama Sistemi

Ref: TOEE20161214001

Nanoteknoloji konusunda faaliyet gösteren Estonyalı bir firma, manyetik nano partikül içeren bir deterjan geliştirerek, deterjan içerisinde temizleme görevini üstlenen enzimlerin geri kazanımı ile deterjanın yeniden kullanılabilmesine olanak sağlayan bir yıkama sistemi geliştirmiştir. Firma, araştırma kurumları ile geliştirme konusunda, çamaşır makinesi üreticileri ile de ticari işbirliği yapmak istemektedir.

Renk Ölçüm Analizi İle Formaldehit Tayini

Ref: TOES20171128001

İspanya’da bir üniversite, renk ölçüm analizi ile formaldehit varlığını analiz edebilen bir sensör geliştirmiştir. Bu sensör formaldehit varlığı söz konusu olan her ortamda, formaldehit ölçümü yapan cihazlara entegre edilebilmektedir. Söz konusu teknolojinin lisanslanması veya ortak geliştirme yoluyla işbirliği sağlanması düşünülmektedir.

Yenilenebilir Enerji Tabanlı Ters Ozmoz Teknolojisi

Ref: TRNL20170914001

Hollanda’da bulunan bir kamu kuruluşu, yenilenebilir enerji ile çalışabilen ters ozmoz sistemi arayışındadır. Aranan sistem genel sulama sistemlerinde kullanılacaktır. Ters ozmoz sistem üreticileri ile önerilen teknolojinin uygunluk analizi yapılacak ve ticari anlaşma ile çalışmalara devam edilecektir.

Zeytinyağı Üretimi Sonrası Atık Bertarafı

Ref: TRGR20170925001

Zeytinyağı üretimi yapan Yunanlı bir firma üretim sonrası açığa çıkan atığın bertarafı için teknolojik bir çözüm aramaktadır. Çok sayıda kimyasal madde kullanılması gerektiğinin farkında olan firma, her türlü çözüm önerisine açık olduğunu ve bu kapsamda çözüm sahibi firmalarla/kuruluşlarla iş birliği yapmak istediğini belirtmiştir.

Alternatif Yüzey Kaplama Teknolojileri Arayışı

Ref: TRUK20171214001

Yüzey kaplama teknolojileri konusunda uzman bir firma, yüzey kaplamaları konusunda yeni projeleri olan firmalar ile işbirliği yapmak istemektedir.

Yenilikçi Biyo Aktif Bileşikler

Ref: TOCZ20171023001

Çek biyoteknoloji firması, kutup bölgesinde yetişen bitkilerden, iltihap sökücü ve anti bakteriyel özelliklere sahip bileşenler üretmiştir. Bu bileşenler kozmetik endüstrisinde ve ilaç sanayinde hammadde olarak kullanılabilmektedir. Firma ticari işbirliği önermektedir.

Organik Atıklardan Hidrojen Üretimi

Ref: TOES20171204001

İspanya’da bulunan bir mühendislik şirketi, düşük karbon salınımlı yeni bir metot ile hidrojen üretebilen bir teknoloji geliştirmiştir. Bu teknolojide geri dönüşebilen veya geri dönüştürülemez organik atık malzemeler kullanılarak, saflaştırma neticesinde hidrojen üretilmektedir. Sistem aynı zamanda kojenerasyon yöntemleri ile elektrik üretebilmektedir. Sanayi partnerleri ile işbirliği yapılması düşünülmektedir.

Hasta Yönetim Sistemi

Ref: TOUK20170925002

İngiliz bir yazılım firması, özellikle yatılı olmayan hasta sirkülasyonunu yönetebilecek ve hizmet verimini arttıran bir yönetim sistemi yazılımı geliştirmiştir. Bu sistem ile başvuru esnasında yığılmaların önlenmesi, hızlı ve kesintisiz hizmet sağlanması hedeflenmektedir. Yazılım firmaları ile işbirliği planlanmaktadır.

Aşındırıcı Ortamda Kalsinasyon Teknolojisi Arayışı

Ref: TRDE20171013001

Alman bir firma, inorganik malzemelerin 700 C sıcaklık altında ve aşındırıcı organik maddelerin varlığında kalsinasyonunun sağlanması için teknoloji arayışındadır. Ortak girişim veya üretim işbirliği konularında anlaşma yapılabilir. Önerilen teknolojinin test edilmiş ve doğrulanmış olması şartı aranmaktadır.

Oluklu Karton Ambalaj Üreticisi Yeni Teknolojiler Arıyor

Ref: TRES20170109001

Oluklu karton ambalaj üretimi yapan İspanyol bir firma ambalaj baskısı, üretim metotları, yeni alternatif ürünler / fonksiyonel ambalaj tasarımları vb. konularda üretiminde kullanabileceği farklı uygulamalar aramaktadır. Lisanslama veya teknoloji transferi biçiminde işbirliği yapılacaktır.

Monokristal Kuvars Üretim Yöntemi

Ref: TOFR20171115009

Fransız bir teknoloji transfer ofisi, Paris bölgesinde bir araştırma laboratuvarında geliştirilen monokristal kuvars üretim yöntemi için ortak arayışındadır. Geliştirilen monokristal kuvars, osilatörler ve sensörlerde kullanılmaktadır. Araştırma, lisans veya teknik işbirliği önerilmektedir.

Bölgesel Bazda Enerji Yönetim Sistemi

Ref: TOIT20171218001

İtalyan bir danışmanlık firması, herhangi bir yörede bulunan binaların enerji verimliliklerini karşılaştıran ve analiz edebilen, aynı zamanda bu veriyi bölgesel bazda da inceleyebilen bir izleme sistemi geliştirmiştir. Teknik işbirliği önerilmektedir.

Kronik Hastalar İçin Gerçek Zamanlı Sağlık İzleme Sistemi

Ref: TOES20160524002

İspanyol bir firma, kronik tedavi sürecinde olan hastaların durumlarının gerçek zamanlı olarak izlenebilmesine olanak sağlayan giyilebilir ekipmanlar vasıtası ile veri toplayan dijital platform geliştirmiştir. Ticari işbirliği önerilmektedir.

Prekast Beton Eleman Üretimi İçin Teknoloji Arayışı

Ref: TRFR20160310001

Fransız bir firma, prekast beton elemanların üretimi üzerine çalışmaktadır. Firma, prekast yapı elemanları üretimi konusunda patentli bir ürün veya teknolojiyi paylaşma isteğinde firmalar ile lisans veya ortak girişim işbirliği yapmak istemektedir.

Toprak Verimini Artırıcı Katkı Maddesi

Ref: TRUK20170605002

İngiliz bir firma, doğal ortamda aktive olan bir bakteri sayesinde toprak verimliliğini artıran ve bakım maliyetlerinin azalmasına katkı sağlayan yenilikçi bir ürün geliştirmiştir. Bu ürün ile 40% daha fazla verim elde edilebildiği ifade edilmektedir. Söz konusu ürün ile ilgili saha doğrulamalarının yapılabilmesi amacı ile üniversiteler ile araştırma işbirliği yapılması planlanmaktadır.

Üretim Hattına Besleme Öncesi Meyvelerin Pozisyonlandırılması İle İlgili Teknoloji Arayışı

Referans Numarası : TRES20151223002

İspanyol bir firma endüstriyel düzeyde meyve işleme sistemleri üzerine çalışmaktadır. Firma yakın zamanda kriyojenik teknoloji ile meyve işleme sistemi geliştirmiştir. Geliştirilen bu sistemin bir parçası olmak üzere, firma meyvelerin işleme öncesinde hat üzerinde uygun biçimde pozisyon almaları ve doğru konumda işlemeye girmelerini sağlayacak bir teknoloji arayışındadır. Otomasyon firmaları ile teknik destekli işbirliği anlaşması yapılmak istenmektedir.

Aktif Bileşiklerin Enkapsülasyonu

Ref: TOES20170303001

İspanya’da nanoteknoloji alanında faaliyet gösteren bir firma, mikro enkapsülasyon tekniklerine artan talebe dayanarak enkapsülasyon ile ilgili 2 farklı yöntem için patent başvurusu yapmıştır. Önerilen yöntemler, kozmetik, gıda ve hatta tarıma dayalı sanayi üretimi alanlarına yöneliktir. Firma geliştirdiği yöntemler için üniversiteler ile ortak geliştirme ve farklı patentler ortaya çıkarmak amacı ile, firmalar ile de lisanslama üzerine çalışmak istemektedir.

Dental Malzemeler ve Yapay Kemik Üreticileri Arayışı

Ref: TRKR20170123001

Koreli bir firma dental implantlar için malzeme üretimi konusunda faaliyet göstermektedir. Firma yapay kemik ve dental protez veya implant uygulamalarına yönelik ekipman üreticisi firmalar ile lisans veya teknik işbirliği sağlamak istemektedir.

Silo Boşaltım Sistemi

Ref: TOFR20160921002

Fransa’da bir firma yüksek kapasiteli silolarda, silo sonunda dipte kalan malzemeyi operatör desteği olmaksızın boşaltmaya olanak sağlayan bir mekanizma geliştirmiştir. Firma ticari işbirliği arayışındadır.

Depreme Dayanımı Arttıran Bağlantı Parçası

Ref: TOHR20160311001

Hırvat bir mucit, binaların deprem dayanımı arttıran yenilikçi bir bağlantı parçası tasarlamıştır. Patentlenmiş olan bu sistem için lisanslama önerilmektedir.

Karbon Takviyeli Plastik Geri Kazanım Sistemi

Ref: TOKR20160624003

Kore’de bir araştırma merkezi, epoksi bazlı karbon takviyeli plastik malzemeler için geri kazanım yöntemi geliştirmiştir. Lisanslama veya teknik işbirliği önerilmektedir.

Kırılgan ve Yumuşak Malzemelerde Çekme Gerilimi Ölçümü

Ref: TOES20171204004

İspanya’da bir araştırma enstitüsü, farklı tipte malzemeler için çekme gerilimini ölçebilen bir test düzeneği ve metodu geliştirmiştir. Sistemin yenilikçi yönü mevcut test metotlarının getirdiği problemleri çözmüş olmasında gizlidir. Bu sistemi uygulayabilecek firmalar ile lisanslama işbirliği yapılması düşünülmektedir.