Büyümek İsteyen İşletmelerde Markalaşma ve Algı Yönetimi

15Haz09:1516:30Büyümek İsteyen İşletmelerde Markalaşma ve Algı Yönetimi

Etkinlik Bilgileri

Kayıt için: www.dto.org.tr/egitim

TANITICI İÇERİK

Şirketlerin kuruluş sebebi para kazanmaktır. Tüm şirketler para kazanmak istiyor.

Daha fazla satış yapmak, daha fazla müşteri bulmak ve sürekli büyümek istiyor. Sürdürülebilir büyüme için birkaç dikkat edilmesi gereken faktör var.

Marka olmak bunlardan biri. Eğitimde markalaşmanın şirketinize katkılarından bahsedeceğim.

KİMLER KATILMALI?

Yeni iş kuranlar,

İşini büyütmek isteyenler,

Şirketlerin Marka yönetimi ya da pazarlama bölümünde çalışanlar

 EĞİTMEN KİMDİR?

Banu Bingöl Akın, TED Ankara Koleji’nin ardından Ankara Üniversitesi SBF İşletme Bölümü’nden mezun olmuş ve iş hayatına 1990 yılında Yatırım Finansman Menkul Değerler AŞ’de yatırım uzmanı olarak başlamıştır. Ankara’da kurulan Garanti Yatırım Merkezi’nde Yetkili Uzman olarak 2000 yılına kadar görev alan Akın, sermaye piyasasındaki kariyerini 2003 yılına kadar Alfa Menkul Değerler’de sürdürmüştür.

Banu, özellikle sermaye piyasası araçları olan hisse senedi ve tahvilleri, yani somut olmayan ürünleri satabilme konusunda uzmanlaşmış, hızla değişen bu piyasanın içinde hızlı karar verebilme ve zor müşterilerle baş edebilme konularında çeşitli ikna becerileri geliştirmiştir.

Görev aldığı yıllar göz önüne alındığında, 1990-2003 yıllarında hem Borsa’nın bir kavram olarak yeni gelişiyor olması hem de İMKB’nin çok genç bir kurum olması önemli unsurlardır. Banu, bu bilinmeyenlerle dolu iş ortamında sadık müşteriler yaratarak çalışmış ve Türkiye’nin ilk elektronik işlem yapan brokerlarından biri olmuştur.

1996 yılında eğitmenliğe başlayan Banu Akın, 2010 yılı sonuna kadar İzgören&Akın Eğitim Danışmanlık şirketinde eğitmen ve danışman olarak çalışmıştır. 100’ü aşkın firmaya eğitimler vermiş; finans, yayıncılık ve inşaat sektörlerinde yaptığı danışmanlık hizmetleriyle tecrübesini artırmış ve farklı sektörleri yakından tanıma fırsatı yakalamıştır. Türkiye’nin ilk devlet destekli uzun dönemli “Dış Ticarette Ara Eleman Yetiştirme ve İstihdam” projesinde yer alan Banu, bu süreç içinde satın alma kararlarında kadın ve erkeklerin farklı tavırlarını incelemiş ve özellikle bu konuda uzmanlaşmıştır. 2005 yılında Marka Vekili olmuş, marka tescili konusunda da çalışmaya başlamıştır. Marka Yönetimi ve Tutundurması konularında çeşitli şirketlere danışmanlık yapmıştır.

Banu, 2012 yılından bu yana Güven Sağlık Grubu’nda çalışmaktadır. Hastanenin İtibar Yönetimi, Hasta Hakları ve Eğitim Yönetimi bölümlerinden sonra İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim bölümü koordinatörlüğünü sürdürmektedir.

Akın’ın eğitim verdiği konular arasında; Pazarlama, Satış Teknikleri, Beden Dili, İletişim Becerileri, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Müzakere Teknikleri, Marka Tutundurma ve Takım Çalışması yer almaktadır.

Akın’ın “Delik Jeton; Hayatın Kendisi Pazarlama” isminde bir de kitabı bulunmaktadır.

 YÖNTEM

Sözlü anlatım

Film izletimi

Marka yaratrma çalışması

 

Daha fazla göster

Zaman

(Cumartesi) 09:15 - 16:30

Yer

Denizli Ticaret Odası