İHRACATTA HEDEF PAZARLARIN VE POTANSİYEL ALICILARIN TESPİTİ EĞİTİMİ

06Eyl09:0016:00İHRACATTA HEDEF PAZARLARIN VE POTANSİYEL ALICILARIN TESPİTİ EĞİTİMİ

Etkinlik Bilgileri

EĞİTMEN

Eğitim, Uluslararası Pazarlama ve Dış Ticaret Uzmanı Hakan AKIN tarafından verilecektir. Hakan AKIN dış ticaret kariyerine 1985 yılında üniversite öğrencisiyken başlamıştır. 1996 yılından sonra eğitmen, 2004 yılından sonra da eğitmen ve danışman olarak çalışmalarına devam etmektedir. Dış ticaret konusu ile alakalı 10 kitabı olan Hakan AKIN’ın en bilinen kitapları YENİ İŞİMİZ DIŞ TİCARET ve DIŞ TİCARETTE ALTERNATİF PARA KAZANMA YOLLARI’dır. Hakan AKIN ayrıca AB’nin Türkiye’de yürüttüğü dış ticaret konulu eğitim ve danışmanlık projelerinde de uzman olarak görev almaktadır.

İÇERİK

İhracatta satış çalışmasının en önemli aşaması elbette satışın yapılacağı pazar ülkelerin ve o ülkelerdeki potansiyel alıcıların tespitidir. Bu eğitimde bir işletmenin ürünleri ile ilgili pazarları ve müşterilerini tespit etmek için atması gereken tüm adımlar uygulamalı olarak çalışılacaktır. Eğitim sonunda katılımcılar bu tespit çalışmalarının hepsini kendi başlarına yapabiliyor seviyeye geleceklerdir.

KİMLER KATILMALI

Eğitime ihracata başlamayı veya ihracatını arttırmayı hedefleyen işletmelerin pazar ve müşteri araştırma çalışmalarından sorumlu personelleri katılmalıdır. Eğitim sırasında üzerinde çalışılacak kaynakların hemen hemen tamamı İngilizce lisanında olduğu için katılımcıların tespitinde işletmelerin bu detayı göz önünde bulundurmaları eğitimden sağlayacakları fayda açısından önemlidir.

YÖNTEM

Katılımcıların eğitimden azami faydayı elde edebilmelerini teminen, eğitimin büyük bölümü uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir; bu amaçla konular öncelikle eğitmen tarafından INCOTERMS 2020 uygulama kitapçığı kapsamı çerçevesinde teorik ve örnekler ile anlatılacak, daha sonra katılımcıların kendi ürünleri ile ilgili INCOTERMS çalışmaları yapılacaktır.

Daha fazla göster

Zaman

(Salı) 09:00 - 16:00