KOBİ’lerde Maliyet Avantajı Sağlayacak Dış Ticaret Uygulamaları

18Haz09:1512:30KOBİ’lerde Maliyet Avantajı Sağlayacak Dış Ticaret Uygulamaları

Etkinlik Bilgileri

Kayıt için: www.dto.org.tr/egitim

TANITICI İÇERİK

Türkiye’deki KOBİlerin maliyetleri olması gerekenden %25-60 oranında yüksek. Bunun başlıca nedeni İşletme sahiplerinin genellikle üretim kökenli olmaları ve maliyet avantajı yaratacak finansal uygulamalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaları. Bu eğitim kapsamında dış ticaret alanında ülkemizde halihazırda uygulamada olan bazı mevzuattan faydalanarak bu maliyetlerin nasıl aşağı çekilebileceği, dolayısıyla ihracatta rekabet gücünün nasıl arttırılabileceği üzerinde durulacaktır.

KİMLER KATILMALI?

İşletme sahipleri ve üst düzey yöneticiler

EĞİTMEN KİMDİR?

1985 yılında dış ticaret sektöründe çevirmen olarak çalışmaya başladı, Hacettepe Üni. İngiliz Dil Bilimi bölümünden 1987’de mezun oldu. 1996 yılında dış ticaret eğitimleri vermeye başladı. İlk kitabı YENİ İŞİMİZ DIŞ TİCARET 1999 yılında yayınladı. Kitap 2019 Mayıs ayında 12. Baskısını yaptı. 2004’te Danışmanlık çalışmalarına başladı ve 2006 yılında danışmanlığını verdiği bir firma KOSGEB tarafından o dönemde ihracatını en çok arttıran KOBİlere verilen , “hızlı balık” ödülünü aldı. 2018 Mayıs ayına kadar 58 il ve 16 ülkede 3152 gün eğitim ve 524 gün danışmanlık çalışması gerçekleştirdi. Avrupa Birliği’nin Türkiye’de gerçekleştirdiği “uluslararasılaşma” projelerinde yerel uzman olarak görev almaktadır. Dış ticaret ile ilgili 10 kitabı vardır. Anadolu Dış Ticaretçiler Derneği kurucularındandır ve Amatör Denizci Belgesi sahibidir.

YÖNTEM

Eğitim ilgili mevzuat ve uygulamaların anlatıldığı teorik ve söz konusu uygulamaların maliyetler üzerinde nasıl etkili olacağının gösterileceği pratik işlemlerle gerçekleştirilecektir.

Daha fazla göster

Zaman

(Salı) 09:15 - 12:30

Yer

Denizli Ticaret Odası