KOSGEB Başvuru– İş Yeri Kurma ve Hukuki İşler EĞİTİMİ

11Eki09:0016:00KOSGEB Başvuru– İş Yeri Kurma ve Hukuki İşler EĞİTİMİ

Etkinlik Bilgileri

EĞİTMEN

Besim OGELMAN: 1995 Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Mezuniyetinden sonra İnsan Kaynakları, Pazar Araştırmaları ve Eğitim alanlarındaki profesyonel firmalarda uzun yıllar görev yaptı.

Uluslararası “JCI Prime Eğitimcinin Eğitimi Sertifikasına” sahiptir. Türkiye’de “Debriefing – Eğitim Etkinliği Değerlendirme Teknikleri” ve “FEBEFEK Yaratıcı İş Fikri Modeli”  alanında çalışan tek uzmandır.

Ogelman 20 yılı aşkın bir süredir eğitmen olarak çalışmaktadır. 45.000 saatin üzerinde eğitim deneyimiyle 35.000’in üzerindeki kişiye ulaşmıştır. Ulusal ve Uluslararası birçok projede aktif olarak görev almıştır.

Ticaret ve Sanayi Odaları, STK’lar, Kalkınma Ajansları, KOSGEB, ABİGEM, İŞKUR, Belediyeler, Kamu ve Özel Kuruluşlarına eğitimler vermektedir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, FEBEFEK Yaratıcılık Modeli, Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi, Pazarlama Teknikleri, Takım Çalışması ve Outdoor (Takımdaşlık-Kurumdaşlık) Eğitimleri konularında geniş bir bilgi ve deneyimi bulunmaktadır

İÇERİK

Kendi işinizi kurmak istediğiniz zaman bunun yasal bir çerçevesi olması gerekir. Bu yasal çerçeve dahilinde aklınızdaki iş fikrini hayata geçirme hakkınız ve yükümlülükleriniz vardır.

Haklarınızdan en önemlisi Devlet Desteklerinden yararlanmak ve Kar elde etmek olarak özetlenebilir.

Yükümlülükleriniz ise Devletin koyduğu yasal mevzuata uyum, üyelikler, vergi ve sorumluluklar olarak düşünülebilir.

Eğitim kapsamında;

Yükümlülükler başlığı altında işyeri kurmak için yerine getirilmesi gereken yasal mevzuata ilişkin bilgiler verilecektir. Maliye, Odalar ve diğer kamu kurumlarıyla ilgili araştırılması gereken konular genel başlıklar halinde anlatılacaktır (İş Yeri Açma Ruhsatı, Kapasite Raporu, CE Belgesi, TSE Belgesi, ISO9001 Belgesi…Vs.).

Haklar kısmında ise özellikle KOSGEB desteği almak için yapılması gereken yasal süreçler ve izlenmesi gereken işlem yolları çalışılacaktır.

Ayrıca işyeri kurmadan önce girişimcinin yapması gereken temel yasal süreçler konusunda da bilgiler verilecektir.

KİMLER KATILMALI

İşyeri kurmak, işini geliştirmek ve KOSGEB’in Girişimcilik Desteklerinden yararlanmak isteyen herkes eğitime katılabilir.

YÖNTEM

Eğitim teorik konuların yanı sıra katılımcılardan gelen katkılarla soru-cevap şeklinde uygulanacaktır.

Daha fazla göster

Zaman

(Salı) 09:00 - 16:00