Denizli Ticaret Odası, 1. Ege Tekstil, Hazır Giyim Makineleri ve Tekstil Kimyasalları Fuarında, teşvik üssü kurdu. 8 kurumu aynı çatı altında bir araya getirip, iş dünyasıyla buluşturan Denizli Ticaret Odası teşvikler hakkında bilgi verdi. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, her zaman iş dünyasının hizmetinde olduklarını belirterek, “Girişimcilerimizin finans kaynaklarına ulaşmalarını sağlamak bizim görevimiz. Fuarda açtığımız stand, birçok kurumu biraraya getirmesi bakımından işadamlarımız için fırsattır.” dedi.

1.Ege Tekstil, Hazır Giyim Makineleri ve Tekstil Kimyasalları Fuarı, kapılarını ziyaretçilere açtı. 26 Mart 2017 tarihine kadar açık kalacak fuarın açılışını Denizli Milletvekili Şahin Tin ile birlikte Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Salih Sarakaya’nın da aralarında bulunduğu protokol üyeleri yaptı.

Denizli Ticaret Odası fuarda, Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), Kredi Garanti Fonu (KGF), Ziraat Bankası, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Pamukkale Üniversitesi Teknokent ve Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) kurumlarını biraraya getirerek, stand açtı. “Denizli Ticaret Odası Teşvik Bilgi Merkezi” adı altındaki standda, kurumlar ilgi alanlarıyla ilgili ziyaretçilere bilgiler aktarıyor.

Milletvekili Şahin Tin ve beraberindeki protokol üyeleri, Denizli Ticaret Odası’nın Teşvik Bilgi Merkezi’ni ziyaret ederek, DTO Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya’dan bilgi aldı.

BAŞKAN ERDOĞAN “İŞ DÜNYASININ HİZMETİNDEYİZ”

Denizli Ticaret Odası olarak her zaman iş dünyasının hizmetinde olduklarını söyleyen Başkan Uğur Erdoğan, “Devletimiz, iş hayatının canlı tutulması için birçok teşvik sistemini uygulamaya geçirdi. Ancak teşviklerin henüz tam olarak bilinmediğini gözlemledik. Bu sebeple de, 1. Ege Tekstil, Hazır Giyim Makineleri ve Tekstil Kimyasalları Fuarında, bir stand oluşturduk. Standımızda, 8 kurumumuz kendi alanlarıyla ilgili ziyaretçilere bilgiler veriyor. Umarız, kurumlarımızın teşvikleri hayata geçirilerek, daha fazla üretim, daha fazla istihdam ve daha fazla ihracat ile ekonomimize ciddi katkılar sağlanır.” dedi.