EĞİTİMLER İSTİHDAMA DÖNÜŞÜYOR

ERDOĞAN: SAÇTIĞIMIZ TOHUMLAR FİLİZLENİYOR

Denizli Ticaret Odasının düzenlediği girişimcilik eğitimlerine katılan girişimciler, işyeri açmaya, istihdam sağlamaya, ekonomiye dinamizm kazandırmaya başladı. DTO’dan Girişimcilik Eğitimi alan Belkıs İnesi’nin çocuk giyim mağazasının açılışını yapan DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Girişimcilik eğitimleri ile tohumlar saçtık. Filizlenen tohumlar misali, açılan her işletme ekonomimize bahar canlılığı getirecek” dedi.

Denizli Ticaret Odası bünyesinde devam eden Girişimcilik Eğitimleri meyvelerini vermeye başladı. Bu eğitimlere katılan Belkıs İnesi, İstasyon Caddesi’nde çocuk giyim mağazası açtı. Mağazanın açılışını, Girişimci Belkıs İnesi’nin daveti üzerine Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan gerçekleştirdi.

Açılışa İŞKUR İl Müdürü Fatih Işık da katıldı. Kalabalık bir davetli topluluğu ve müşterilerin de hazır bulunduğu açılış töreninde konuşan Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, girişimcilik eğitimlerinin sonuçlarını böylesine güzel bir şekilde almanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Erdoğan, “Ben girişimcilik eğitimlerini, toprağı sürerek tohum saçmaya benzetiyorum. Bizden eğitim alarak işyerini kuran Belkıs İnesi gibi girişimci kardeşlerimizin işletmelerinin, baharla birlikte filizlenen bitkiler gibi ekonomimize canlılık getireceğine inanıyorum. Açılan her yeni işyeri, istihdam demek, işbirliği yaptığı sektörlere müşteri, partner demek. Böyle güzel şeyler olduğunu görmek beni umutlandırıyor. Daha çok çalışmamız, daha çok girişimci yetiştirmemiz konusunda bize güç ve motivasyon kaynağı oluyor. Ben girişimcilik eğitimine katılan kardeşlerimize sertifikalarını takdim ederken, her birine işyerlerinin açılışlarına katılacağıma dair söz verdim. Bu sözümü tekrar ediyorum. Her yeni işletmenin açılışında bulunmak bizim için onur kaynağıdır” diye konuştu.

DTO Başkanı Erdoğan ve İŞKUR İl Müdürü Işık, kurdelenin kesilmesinin ardından mağazayı gezerek, girişimci Belkıs İnesi ’den bilgi aldı. İnesi, açılış törenine katılmalarından dolayı Erdoğan ve Işık’a teşekkür etti.