İŞİNİZİ SAHİPLENİN!

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, PAÜ Honaz Meslek Yüksekokulu öğrencileriyle söyleşide bir araya geldi. Çalışma yaşamından, kariyer yolculuğundan örnekler vererek gençlere tavsiyelerde bulunan Erdoğan, “Çalıştığınız işyerini kendi işyeriniz gibi sahiplenin. Bu anlayışı kendinize rehber edinirseniz, başarıyı kesinlikle yakalarsınız. Gün gelir kendiniz de bir işletme sahibi olursunuz” dedi.

Başkan Uğur Erdoğan, Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen 8. Honaz Kariyer Haftası kapsamında üniversiteli gençlerle bir araya geldi.

“Kariyerimiz ve Biz” adı altında gerçekleştirilen söyleşide, Başkan Erdoğan, hayatından kesitler anlattı. “Başarı için öncelikle işin sahiplenilmesi gerekiyor” diyen Başkan Erdoğan, şöyle konuştu: “İş hayatında çok çalışma önemlidir. Ben eğer mesai 17.00’de bitiyorsa o saatte işten çıkmadım, gece yarılarına kadar çalıştım. Yani işime sahip çıktım ve ardından zaten başarı geldi. Sizler de staj için veya yeni başladığınız bir iş için ilk etapta işinize sahip çıkmalısınız. O işletmeyi kendi işiniz gibi sahiplenmelisiniz. Bu anlayışı kendinize rehber edinirseniz, başarıyı kesinlikle yakalarsınız. Gün gelir kendiniz de bir işletme sahibi olursunuz.”

Denizli Ticaret Odası’nın faaliyetleriyle ilgili bilgiler de aktaran Başkan Erdoğan, işsizlikle mücadele kapsamında girişimcilik eğitimleri düzenlediklerini, bunların da istihdama ciddi katkılar sağladığını söyledi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayında başlattıkları girişimcilik kurslarını başarıyla bitiren 50 kişinin işyeri açtığını ifade eden Erdoğan, “Kurulan her işletme, ekonomimize katkı, insanımıza iş kapısı anlamına geliyor. Bir kişinin iş sahibi olması ve yanında eleman çalıştırması istihdam açısından çok önemlidir. Ülkemizde işsizlikle mücadele kapsamında başlatılan istihdam seferberliğine bizler de böylece Denizli Ticaret Odası olarak destek vermiş oluyoruz” dedi.