EVTEKS’TE DENİZLİ FARKI

DENİZLİ FARKINI GÖSTERDİ

Denizli Protokolü İstanbul’daki 23. Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı’nda (EVTEKS) stant açan 86 Denizlili firmayı yalnız bırakmadı. Stantları tek tek ziyaret eden Denizli heyeti, “Fuarda Denizli tekstil konusundaki gelişmişliğini ortaya koydu, farkını hissettirdi. Denizlili firmalarımızın fuardan önemli iş bağlantılarıyla döneceklerine inanıyoruz” dediler.

Uluslararası İstanbul Ev Tekstili Fuarı (EVTEKS) ziyarete açıldı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin de katıldığı fuarda Denizlili 86 firma stant açtı. Denizli Protokolü de fuara çıkarma yaptı. Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ticaret Odası Başkanı ve Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, Denizli İhracatçılar Birliği Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu’nun yer aldığı protokol üyeleri, Denizlili firmaları tek tek ziyaret ederek, bilgi aldı, fuarın verimli geçmesini diledi.

AK Parti Denizli Milletvekili Cahit Özkan, fuarların firmaların iş bağlantıları yapabilmeleri için önemli bir platform olduğunu belirterek, EVTEKS’te yapılacak bağlantıların, ülke ihracatına önemli katkıları olacağına inandığını ifade etti.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de tekstilin binlerce yıllık geçmişi olduğunu belirterek, tekstil sektörünün il ekonomisi için lokomotif olmaya devam edeceğini ifade etti.

Denizli Ticaret Odası Başkanı ve Denizli Sanayici Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü Uğur Erdoğan da, Denizli’nin tekstilde artık lider bir kent olduğunu, fuarda açılan stantlarla da Denizli’nin bu konudaki farkını ortaya koyduğunu vurguladı. Erdoğan, “Firmalarımızın fuardan önemli iş bağlantılarıyla döneceklerine inanıyorum” dedi.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci de, ihracatın ülke ekonomisi için önemli bir unsur olduğunun altını çizerek, “Biz de böylesine önemli bir görevi yerine getiren ihracatçılarımızı yalnız bırakmadık” dedi.

Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Salih Sarıkaya, EVTEKS’in tekstilciler açısından önemine işaret ederek, “Burada yapılacak bağlantılar, sektörümüzün önünü görmesi adına büyük önem taşıyor” dedi.

Denizli İhracatçılar Birliği Başkan Vekili İbrahim Uzunoğlu da, “Denizli tekstilde artık kendisini kanıtlamış bir kenttir. Firmalarımızın buradan mutlu ve umutlu döneceklerine inanıyorum” dedi.

Evteks Fuarı 20 Mayıs tarihine kadar açık olacak.