ÜYELERİMİZDEN TALİMAT ALIR

GEREĞİNİ DE HEMEN YAPARIZ

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 7 meslek komitesi üyeleriyle bir araya geldi. Mesleki sorunların çözümünde meslek komitelerinin önemine değinen Başkan Erdoğan, “Bize görevi üyeler verir ve üyelerden talimat alırız. Üyelerimizin sıkıntılarına çözüm üretmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz” dedi.

Denizli Ticaret Odasında mesleki sorunların, komiteler düzeyinde görüşülerek değerlendirilmesi ve uygulanabilir çözümler geliştirmek amacıyla bir toplantı düzenlendi.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, İkamet Amaçlı Konut İnşaatı kapsayan 3. Meslek Grubu, Demir-Metal, Filmaşin Bakır, Enerji Kabloları, Makine Üretimi-Montajı ve Ticareti, Atık  Toplama-Depolama-Bertaraf Faaliyetlerini kapsayan 8. Meslek Grubu, Konut ve İşyeri Yapı Kooperatifleri ile Gayrimenkul Tasarım faaliyetlerini kapsayan 13. Meslek Grubu, Her Türlü İnşaat Malzemelerini kapsayan 14. Meslek Grubu, Mobilya İmalatı, Satışı, Kereste ve Orman Ürünleri İmalatı ve Satışı, Dekorasyon Faaliyetlerini kapsayan 23. Meslek Grubu, Mimarlık, Mühendislik, Plan-Proje Hazırlama Faaliyetlerini kapsayan 29. Meslek Grubu ve İkamet Amaçlı Olmayan Binaların İnşaatı, Hafriyat, Kazı-Kırım-Yıkım, Bina ve Diğer İnşaat Projelerine ilişkin her türlü Tesisat ve Montaj İşleri, Isıtma-soğutma-İklimlendirme sistemleri Tesisi, Asansör ve Yürüyen Merdiven Kurulum Faaliyetlerini kapsayan 30. Meslek Grubuna mensup üyelerle bir araya geldi. Toplantıda, sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.

ERDOĞAN SORUNLARI DİNLEDİ

Toplantı dolayısıyla Başkan Erdoğan’a teşekkür eden komite üyeleri, genel olarak şu sorun ve talepleri dile getirdi: “Özellikle imalatçılar olarak, enerji ve nakliye maliyetlerinde sıkıntı yaşıyoruz. Dünya ile rekabet edebilir düzeye gelmek için maliyetlerimizin düşürülmesine ihtiyaç duyuyoruz. Teknik eleman bulmada problemeler var, bununla ile ilgili detaylı çalışma yapılması gerekmektedir. Kentsel dönüşüm şu andaki uygulaması itibariyle yapısal dönüşüm oldu. Ada bazlı projelerle kentsel dönüşüme geçilmelidir. İnşaat malzemesi satıcılarını şehir dışında bir alanda site haline dönüştürmeliyiz. Böylece şehir içindeki trafik yoğunluğu azalmış olur ve müşteriler rahatlıkla alışverişini yapabilir hale gelir.”

ERDOĞAN: VAROLUŞ SEBEBİMİZ ÜYELERİMİZ

Varoluş sebeplerinin üyeler olduğunu ifade eden Başkan Erdoğan “Bize görevi üyeler verir ve üyelerden talimat alırız. Onların gösterdiği istikamette yürürüz. Her zaman üyelerimiz için çalışıyoruz. Bu sebeple üyelerimizin sıkıntılarına çözüm üretmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Sorunların tespiti noktasında da meslek komitelerimize önemli görevler düşmektedir” dedi.

Komitelerle istişare ederek, sektörlerin karşılaştığı problemleri ele aldıklarını vurgulayan Erdoğan, “Ekip olarak ne kadar birlikte olursak proje üretirsek o kadar güçlü oluruz. Bu sebeple sonuç odaklı çalışmalıyız. Yaşanılan sıkıntıları çözüm öneriyle birlikte rapor halinde ilgili makamlara iletip, takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.