Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Babalar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, şehit babaları ve gazilerimiz ile babaları olmak üzere, tüm babaların ve baba adaylarının Babalar Günü’nü kutladı. Erdoğan, “Babalar, dalgalı denizde yol alan bir geminin sığınabildiği limanlar, gemiyi karaya ulaştıran gözü pek kaptanlardır.” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur ERDOĞAN’ın Babalar Günü mesajı şöyle: “Baba, yuvanın orta direğidir! Yuvanın varlığı ve devamı için gerekirse hiç gözünü kırpmadan canını bile verir. Dalgalı denizde yol alan bir geminin sığınabildiği yegane liman, gemiyi karaya ulaştıran gözü pek kaptan gibidir! O, zor zamanların kurtarıcısıdır. Ailesi söz konusu olunca, dünyayı elinin tersiyle iten, evladı ve eşi için kendi hayatını hiçe sayan gerçek bir kahramandır. Ailesinin geçimini sağlamak kadar, evladının hayata hazırlanması da O’nun varlığının yegane sebebidir!

Yılda bir de olsa, mangal yürekli ancak şefkat abidesi denilecek kadar iyi kalpli babalara özel bir gün ayrılması, onların gerçek değerlerinin ve emeklerinin karşılığı değildir fakat, tüm dünyada aynı anda varolduklarının farkındalığıyla kutlanması önemlidir. Onlar için ne yapsak azdır! Bu vesileyle, başta kutsal emanetlerimiz şehit babaları ve gazilerimiz ile babaları olmak üzere, tüm babaların ve baba adaylarının Babalar Günü’nü kutluyorum. Sevdikleri ile güzel günler görmelerini diliyorum.”