Seçim sonuçlarını değerlendiren Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, yeni sistemin karar alma süreçlerini hızlandıracağını umduklarını dile getirdi. Başkan Erdoğan, “Yeni dönemin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile oluşturacağı hükümeti ve milletvekillerimizi, şimdiden kutluyor; başarılar diliyoruz. Millet olarak, demokrasiye olan inancımızı bir kez daha tescilledik! Hayırlı olsun. Şimdi artık ülkemiz için canla başla çalışma vaktidir!” dedi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye’yi Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiren 2018 Cumhurbaşkanı Seçimi ile Milletvekili Genel Seçimi’nin sonuçlarını değerlendirdiği yazılı bir açıklamada bulundu. Seçmenin takdire şayan tavrıyla, demokrasiye olan inancını, bir kez daha tescil ettiğini vurguladı.

ERDOĞAN: “HALKIMIZ, DEMOKRASİYE OLAN İNANCINI GÖSTERDİ”

Oylamaya katılan seçmen sayısındaki yüksek oranın, halkın demokrasiye bağlılığının bir simgesi olarak kabul edilmesi gerektiğini de belirten Başkan Erdoğan, “Bir kez daha demokrasi kazandı! Hayırlı ve uğurlu olsun. Ülkemiz ve ilimiz, hiçbir tatsız olaya mahal vermeden, seçimi tamamladı. Halkta sağduyu hakimdi. Halkımız, iradesiyle, daha güçlü bir yürütmeye ihtiyaç duyduğunu ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden yana olduğunu gösterdi. Meclis’i, yeniden yapılandırdı. Halkın ve ülkenin faydasında buluşabilen, uzlaşmacı bir siyasi irade ile istikrar istediğini, TBMM’ye de yansıttı. Seçime katılma oranının yüksek olması, sevindirici… Bu, bağımsızlığına düşkün olan milletimizin, güçlü Türkiye ve idare ile istikrar ve kalkınmadan yana olduğunun da bir göstergesi!” diye konuştu.

ERDOĞAN: “İŞ DÜNYASI, REFORM ÇALIŞMALARINI BEKLİYOR”

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, açıklamasında iş dünyasının beklentilerine dair görüşlerine de yer verdi. Erdoğan, “Yeni sistemin, bürokrasiyi azaltmasını ve karar alma sürecini hızlandırmasını umuyoruz! Şimdi artık ülkemiz ve milletimiz için canla başla çalışma vaktidir! İş dünyası olarak, milletimiz ve üyelerimiz adına yeniliklerin kesintisiz takipçisi olmaya devam edeceğiz. Ekonomimizin önemli aktörlerinden biri olarak, yeni yönetimle milletimizin yararına olacak her işte yapıcı ve uyumlu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İş dünyası olarak, her zaman istikrardan ve büyüyen Türkiye’den yana olduk… Ülkemiz ve milletimiz için çok daha parlak bir geleceği, elbirliğiyle inşa edeceğiz. Seçimle, bir süredir devam eden ortam da ortadan kalktı… İvedilikle, özellikle iş dünyasına yönelik çalışmaların hayata geçirilmesini ve yatırımların artırılmasını bekliyoruz.” dedi.