Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu’nu kabul etti. Başkan Erdoğan, konuklarına “Ticaret sadece kazanç değildir; aynı zamanda dostluktur… Biz de bu düşünceyle, her hafta üyelerimizi ziyaret ediyoruz. Onlarla birebir irtibat kurarak, odamızla ilişkilerini ve üyelerimiz arasındaki dostlukları artırmaya çalışıyoruz.” dedi.

Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret eden TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen ile yönetim kurulu üyeleri; DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ve Hasan Aracı’nın yanı sıra DTO yönetim kurulu üyeleri Ferruh Dalkılınç, Hikmet Alpaslan, Kemal Tuncer, Ramazan Çelikkol ve DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile bir araya geldi.

TÜGİAD yönetimi ile toplanmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Erdoğan, konuklarını Denizli Ticaret Odası ve çalışmaları hakkında bilgilendirdi. Erdoğan, “Bizim varoluş nedenimiz, üyelerimizdir… Onların belirlemiş olduğu çizgide hareket ederiz. Üyelerimizin bize yöneltecekleri her türlü söylemi talimat kabul eder ve ona göre yol haritamızı çizeriz. Bu kapsamda, seçildiğimiz günden bu yana hep sahadayız. En büyük özelliğimiz, her hafta esnaf ziyareti yapmamız. Sanayicimizden en küçük esnafımıza kadar üyelerimizi işyerlerinde ziyaret ediyoruz. Odamızda eskiden görev alan duayenlerimizi de evinde veya iş yerinde buluyor, ihmal etmiyoruz. İnsanlara, dokunmak lazım. Ticaret sadece para kazanma değildir; ilişki ve dostluk ortamının da kurulması ve artırılmasıdır.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN: “ÜYELERİMİZİ FUARLARA GÖNDERİYORUZ”

Üyelerini, imkanlar dahilinde her önemli organizasyonda yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara gönderdiklerini de ifade eden Erdoğan, “Sektörlerimizden gelen talepler doğrultusunda, fuar organizasyonları düzenliyoruz. Bu sadece yurt içi ile sınırlı değil; yurt dışındaki fuarları da önemsiyoruz. Fuarlarda yapılacak bir anlaşmaları, ülkemiz ekonomisine katkı olarak görüyor ve gerekli desteği sağlıyoruz. Üyelerimizin, yurt içi ve yurt dışı ile ilgili girişimlerini üretime ve kazanca dönüştürmelerinde her türlü katkıyı sağlamaya her daim hazırız.” diye konuştu.

YÜCELEN: “ÜYELERİMİZİN 100 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ VAR”

Derneklerinin 1986’da Turgut Özal’ın girişimleriyle kurulduğunu anlatan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücelen ise, “Biz de hep işimizle ilgili konuşur ve ilgili aktiviteler yapmaya çalışırız. TÜGİAD’ın, Türkiye ticaretinde büyük bir yeri vardır. Üyelerimizin, 16 milyar Dolar’lık ihracat hacmi, 100 milyar Dolar da ticaret hacmi bulunuyor. 450 bin kişiye istihdam sağlıyorlar. Yeni üyelerimizi, girişimcilerden seçmeye çalışıyoruz. Merkezi İstanbul olan derneğimizin, Ankara, Bursa, Çukurova ve Ege şubeleri de faal. Nicelikten çok niteliğe önem veriyoruz. Başka yerlerde de potansiyel oluşursa, büyümememizin hiçbir sebebi yok! Yurt dışında da birçok noktada, fonların ve girişimlerin olduğu yerlerde gönüllü temsilcilerimiz görev yapıyor. Türkiye’nin iş potansiyeli olan Newyork, Londra, Brüksel, Romanya, Selanik, Milano ve Kanada’da temsilciliklerimizi kurup, o arkadaşlarımızı faal hale getirmeye çalışıyoruz.” dedi.

SÖZKESEN: “BİRLİKTE DAHA GÜZEL İŞLERE İMZA ATABİLİRİZ”

Kısa bir konuşmayla konuklarına “Hoş geldiniz” diyen ve Denizli’de görmekten kaynaklanan mutluluklarını aktaran DTO Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, TÜGİAD üyeleriyle bölgede iş birliğini önemsediklerini, birlikte ülke için daha fazla katma değer oluşturulacağına inandıklarını vurguladı.

TÜGİAD ve DTO yönetim kurulu üyelerinin kendi sektörleri ile çalışmaları hakkında bilgi paylaşımında ve fikir alışverişinde bulunduğu görüşmede, TÜGİAD Gelecek Dönem Başkanı ve Başkanvekili Ali Rıza Şohoğlu, Sicil Disiplin Kurulu Başkanı Ali Güven, Genel Sekreteri Başak İlisulu ile yönetim kurulu üyeleri Enis Tahsildaroğlu, Barış Tekin, Burçin Önal, Berkay Altunbay, Engin Korkmaz, Murat İsen ve Nilüfer Çevikel ile TÜGİAD Sicil Disiplin Kurulu Üyesi Denizlili iş adamı Mustafa Kemal Sözkesen de yer aldı.

DENİZLİ HOROZU İLE UĞURLADI

Denizli, ekonomisi, ticari hayatı ve Ticaret Odası ve çalışmalarıyla ilgili bilgilendirdiği, her iki yönetim kurulu üyelerinin kendilerini tanıttığı buluşmanın sonunda, Başkan Erdoğan, TÜGİAD Başkanı Yücelen ile yönetim kurulu üyelerini, günün anısına hediye ettiği şehrin ortak markası olarak bilinen Denizli Horozu biblosuyla uğurladı.