DTO’NUN 2. EL ARAÇ ALIM SATIMIYLA UĞRAŞAN ÜYELERİ BELGELENDİ

Denizli Ticaret Odası (DTO)’nın, TOBB MEYBEM A.Ş. ile birlikte yürüttüğü eğitimi tamamlayıp ilgili sınavda başarı sağlayan üyeleri, 2’nci El Araç Alım Satım Mesleki Yeterlilik Belgelerini, DTO Başkanı Uğur Erdoğan’dan aldı.

Denizli Ticaret Odası’nın hizmet binasında düzenlenen törene, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, DTO Meclis Üyesi Yakup Öğütcen, DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri (MEYBEM) A.Ş.’nin düzenlediği eğitimi tamamlayıp ilgili sınavında başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgesi almaya hak kazanan 2’nci el araç alım satımıyla uğraşan DTO üyeleri katıldı.

BAŞKAN ERDOĞAN: “BİZLER, SİZLER İÇİN VARIZ”

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, törenin başında yaptığı kısa bir konuşmayla, Mesleki Yeterlilik Belgesi alacak üyelerini kutladı. Hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Başkan Erdoğan, “Bizler, sizler için varız. Her zaman sizlerin emrinizdeyiz. Herhangi bir sıkıntı ya da problem olduğu zaman da buradayız. Sizler varsanız, Ticaret Odası ile yönetimi, meclisi ve başkanı da var. Sizlerle, tüm sektörlerimizle ilişkilerimizi en iyi ve en verimli şekilde yürütmek için buradayız. Gece gündüz demeden elimizden ne geliyorsa yaparız. Ticaret Odası’nın var oluş sebebi sizlersiniz. Bunu, göreve geldiğimizden beri her ortamda ve fırsatta belirtiyorum. Sektörlerinizle ilgili herhangi bir konu olduğunda ilgili meslek komitemiz olarak sizlerle de bunu ele alıp net bir şekilde üzerinde dururuz. Ticaret odamızın toplantı salonları da sizlere her zaman açık. Sizlerden gelebilecek her türlü öneri veya varsa problemlerinizi her zaman dinleyip çözmeye hazırız.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN: “EĞİTİM, GELİŞMENİN ANAHTARIDIR”

Denizli Ticaret Odası’nın hafta içi her gün 150 ila 200 arasında vatandaşa eğitim verdiğini de hatırlatan DTO Başkanı Erdoğan, “Bu eğitimler arasında moda ve tasarım, uzman kaynakçılık, su, ışık ve ses yalıtımının yanı sıra robotik kodlama ve girişimcilik var. Girişimcilik Eğitimlerinde, Türkiye’de ilk sıradayız. Geçen yıl girişimcilik eğitimimizi tamamlayan 2000’e yakın vatandaşımıza sertifikalarını verdik. Mezunlardan yaklaşık %11’i, kendi iş yerini kurdu. Bu da Denizli’miz açısından çok önemli. Denizli’miz, girişimci ve atılımcı bir şehir. Bu anlamda da sizden herhangi bir talep gelirse Denizli içinden veya dışından getirebileceğimiz eğitmenler ve öğretmenlerle veya üniversiteden uzmanlarla, sektörünüzle ilgili her türlü organizasyona açığız. Bize göre, eğitim gelişimin anahtarı! Bu eğitimlerin şöyle bir faydası da var; Kosgeb ve İşkur ile birlikte gerçekleştiriyoruz… Kosgeb’in uygun gördüğü projede 50.000 TL’ye kadar hibe, 100.000 TL de faizsiz kredi imkânı var. Yakında TKDK da dahil tüm kamu kurum ve kuruluşların sağlamış olduğu hibe, proje, teşvik gibi fırsatlarını, tek tek duyuracağız. Mesela, ‘Önümüzdeki ay Tarım Bakanlığı’nın yatırımları ile ilgili projelerini anlatacağız veya hangi sektörlere teşvikler veriliyor bunları anlatacağız’ diyeceğiz. Tekstille, ihracatla ya da fuar organizasyonları ile ilgili eğitimleri daha da farklılaştırıp artıracağız. Sektörünüzün içinde olmasam da yakından takip ediyorum. Denizli’mizde meslektaşınız olan çok sayıda üyemiz var. Gayet iyi bir noktadasınız. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan da büyük mutluluk duyduğumu söylemek isterim. Ve hepinize geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ALMAK ZORUNLU

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, törenin sonunda 2’nci el araç alım satımı yapan 133 üyesine Mesleki Yeterlilik Belgelerini dağıttı.