Halkın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, güne dair açıklamasında, milli birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu. Denizli Ticaret Odası ve iş dünyası mensupları olarak, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir!’ diyen Kurucu Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ten aldıkları feyzle, yarınlarımızın teminatı çocuklarımıza daha güzel bir ülke bırakabilmek adına, milli yatırımlar ve girişimleri artırıp, tam bağımsız bir ekonomiye, daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Daha güzel ve güçlü bir Türkiye’ye ulaşmanın yolunun, sarsılmaz bir milli birlik ve beraberlikten geçtiğini vurguladı.

Başkan Erdoğan, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Ecdadımızın çok zor şartlar altında, yokluk ve yoksulluğa rağmen canı pahasına koruyup kolladığı, artık ‘yok oldu gitti’ diye düşünülen bir milleti, eşsiz bir kahramanlık sergileyerek küllerinden yeniden var ettiği bir mücadelenin sonunda kurduğu bu devleti, daha öteye, iyiye ve güzele taşımalıyız. Denizli Ticaret Odası olarak bizler, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir!’ diyen Kurucu Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ten aldığımız feyzle, milli yatırımlar ve girişimleri artırıp, tam bağımsız bir ekonomiye, daha güçlü bir Türkiye’ye ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Denizli iş dünyası olarak, hayatın her anında ana gündem maddemiz ekonomi, üretim, istihdam ve ihracat. Çünkü, yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha güzel ve güçlü bir ülke bırakmak istiyoruz. Yeni kuşaklarımız, uluslararası arenada söz sahibi olsun; coğrafyasına hâkim, güvenli ve huzurlu bir devlette yaşasın istiyoruz. 23 Nisan 1920’de TBMM’yi oluşturan bütünleştirici ruhla, devletimiz ve milletimiz ebediyete kadar var olsun diye uğraşıyoruz. Bu milli bir sorumluluk, asli bir vatandaşlık görevidir. O nedenle, aziz milletimizin hayır duasından başka da hiçbir beklentimiz yok; olamaz da. Bu vesileyle, ülkemizin bağımsızlığı için bir an bile gözünü kırpmadan kendini ateşe atmış pervaneler misali ulvi bir aşk bildiği devleti, dini, milleti, bayrağı ve vatanı uğruna kendinden geçmiş şehitlerimiz ile aramızdan ayrılmış gazilerimizi, rahmet ve minnetle anıyoruz; ‘Ruhları şad, mekanları cennet olsun’ diyoruz. Gazilerimiz başta olmak üzere onların ve aziz şehitlerimizin aileleri ile yakınlarına sağlıklı, mutlu, huzurlu, milli birlik ve beraberlik içinde geçecek yarınlar diliyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlarken, milletimizin daha güzel günler görmesini temenni ediyoruz.”