Denizli Ticaret Odası (DTO), 13 yıllık geleneğini bozmadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan iftar çadırında, ramazanın ilk gününde verilen yemeğe sponsor oldu. 5 bin kişiye oruç açtırdı. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinde, vatandaşlarla manevi bir atmosferde birlikte olmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, “Rahmet ve bereket ayında, paylaşmanın ve dayanışmanın verdiği mutluluğu doyasıya yaşadık. Devletimizin ve milletimizin bekası için hep birlikte ellerimizi semaya açıp yalvardık. Rabbim, tuttuğumuz oruçları, hayırları, niyetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin. Ağız tadıyla geçecek, daha nice ramazanlar göstersin.” dedi.

Ulu Camii yanındaki alanda kurulan ramazan çadırının ilk günkü sponsoru, Denizli Ticaret Odası’nın üyeleri oldu. 5 bin kişilik iftar yemeğinde, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya’nın yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz gibi çok sayıda protokol mensubuyla, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri yer aldı.

BAŞKAN ERDOĞAN, ORUCUNU VATANDAŞLARLA AÇTI

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, vatandaşlarla hasbihal etti. Renkli ve samimi sohbetlerin ardından toplu halde yemeğe geçildi. 7’den 70’e kadını, erkeği hatta engellisiyle halkın büyük ilgi gösterdiği yemek, binlerce Denizlili’yi aynı sofrada buluşturdu. İlk iftar topunun atılmasıyla, iftar çadırının konukları dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

BAŞKAN ERDOĞAN, ZULÜM GÖREN MÜSLÜMANLAR İLE ŞEHİT VE GAZİLERİ UNUTMADI

“Hemşehrilerimizle, bu kez iftar sofrasında buluştuk; ramazanın bereketini paylaştık” diyen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, halkın ramazan ayını tebrik etti. Başkan Erdoğan, “Rahmet ve bereket ayı olan mübarek ramazan ayına ulaşmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Denizli’de, ramazanlar her zaman birlik ve beraberlik içinde geçiyor. Binlerce vatandaşımızla aynı sofrada bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Toplumda birlik ve beraberliğin, kardeşliğin pekişmesine vesile olan ramazan ayı, aynı zamanda bir yardımlaşma ve paylaşma zamanı. Rahmet kapılarının açıldığı, duaların kabul olduğu bir ay olan ramazanda, Kudüs’te, Suriye’de, Doğu Türkistan’da ve dünyanın diğer ülkelerinde zulüm gören tüm kardeşlerimizin kısa zamanda refaha ulaşmalarını temenni ediyoruz; dualarımız onlarla. Ayrıca, son bir iki gün içinde ve daha önce şehit olan kahraman kardeşlerimize, askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralanan güvenlik güçleri mensuplarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Bu mübarek ayın, tüm dünyaya barış, huzur ve güzellikler getirmesini, herkesin daha iyi, mutlu ve sağlıklı olması için dua ediyoruz.” dedi.

MİLLETVEKİLİ ÖK İLE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZOLAN, DTO’YU ZİYARET ETTİ

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, basın mensuplarıyla gerçekleştirdiği ramazana özel sohbetlerin ardından protokol üyeleri ile Denizli Ticaret Odası binasına geçti. Denizli Milletvekili Nilgün Ök ile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı, DTO’da ağırlayan Başkan Erdoğan, konuklarına kurumlarındaki yeni birimler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Denizli’deki sektörlerle ilgili birlikte yürütülen projeler ile şehre dair düşünceler ele alındı.