Denizli Ticaret Odası (DTO), KOSGEB desteği sağlayarak, üyelerinin uluslararası organizasyonlara katılmasını kolaylaştırıyor. Geçen haziran ayındaki İspanya’daki Tekstil ve Konfeksiyon Makinaları Fuarı ITMA Barselona 2019’dan sonra, bu kez de ilgili sektörlerden 40 üyesini, Rusya’nın başkenti Moskova’daki Textillegprom ile Heimtextil Russia 2019 Fuarı’na götürdü. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Üyelerimizin ufkunu açacak, uluslararası pazarda rekabet adına ellerini güçlendirecek bilgi ve birikimlerini artırdıkları bir organizasyondu. Üyelerimize bu fırsatı tanıyan başta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı değerli hocamız Sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt olmak üzere KOSGEB Denizli Müdürümüz Sayın Aziz Acar’a, ilgi ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

KOSGEB DESTEĞİYLE MOSKOVA’DAKİ ULUSLARARASI FUARLARA GİTTİLER

DTO, KOSGEB Destekli Moskova Tekstil Sektörü İş Gezisi düzenledi. Odanın tekstilci üyelerinden oluşan 40 kişilik kafileye, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan da eşlik etti.

DTO Heyeti, etkinliğin ilk gününde, 29 ülkeden 1.500’den fazla şirketin katıldığı, yılda 2 kez gerçekleştirilen ve bu yıl Rusya Fuar Merkezi’nde 53.’sü düzenlenen TEXTILLEGPROM Moscow Fuarı’nı ziyaret etti. 17-20 Eylül arasında 35.000’den fazla ziyaretçi ile toptan alıcı ve sektörün uzmanlarını aynı noktada buluşturan fuarda, bu yıl Türkiye’den de 20 firma yer aldı.

A’DAN Z’YE TEKSTİL ÜRÜNLERİ, TEXTILLEGPROM MOSCOW FUARI’NDA BULUŞTU

Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki tekstil ve tüketim malları endüstrileri için en büyük mal ve ekipman fuarı, içinde örme kumaş, teknik tekstil ve hammaddeleri, konfeksiyon, tekstil makineleri, ev tekstilleri, örme giyim, iç çamaşırı, çocuk giyimi ile giysi ve aksesuarları salonlarının bulunduğu 25.000 metrekarenin üzerinde toplam sergi alanına sahip 10 holden oluşuyor.

BAŞKAN ERDOĞAN: “SEKTÖRÜN NABZI, RUSYA’DA ATTI”

Organizasyondaki asıl amacın Moskova ve Rusya’nın çeşitli bölgelerinden fuara gelen üreticiler, tedarikçiler ve toptan alıcılar arasındaki emtia sözleşmelerinin sonuçlandırılması olduğunu söyleyen Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “İki ülkenin son dönemdeki yakınlaşmasının ticaretimize de olumlu yansımasını bekliyoruz. O nedenle, bu tür etkinliklerde yer alıp, üyelerimizin aynı sektördeki temsilcileri ile temasa geçmesini önemsiyoruz. Şubat ve Eylül’de olmak üzere yılda 2 kez dünyanın çeşitli yerlerinden gelen yeni kumaşlar, giysiler, trikolar, iç çamaşırları, çoraplar, çocuklar için ürünler, şapkalar, ev tekstili, deri aksesuarlar, deriler, kürkler ile ekipman, aksesuarlar, iplik ve hammaddelerin yanında tekstil ve tüketim malları endüstrisi için malzemeler, bu fuarda görücüye çıkarılıyor. Oldukça büyük bir organizasyon olan uluslararası bu fuar, aynı zamanda endüstrinin profesyonelleri için önemli bir buluşma yeri. Ayrıca, önde gelen Rus ve diğer yabancı şirketlerin kaliteli mal ve hizmetlerini sergilediği bir dönem. Gelişim ve değişime açık üyelerimize, çok şey kattığına inanıyorum.” dedi.

DTO ÜYELERİ, HEİMTEXTİL RUSSİA 2019 MOSKOVA FUARI’NA DA GİTTİ

Denizli’den birlikte yola çıkan DTO kafilesi, 20 yıldır düzenlenen ve 20 ülkeden 2’si Denizlili 230 firmanın katıldığı Heimtextil Russia 2019 Moskova Fuarı’na da gitti. Bu yıl Türkiye’den 36 firmanın bulunduğu fuarda, stantların 3’ü Denizlili idi. HOBBY Tekstil markasıyla Ozanteks Tekstil, ZEYD Tekstil ile IRYA Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin yanı sıra DENİB de Denizli’nin ihracat ürünlerinin bulunduğu bir stantla, fuarda yer aldı.

Geçen yıl 17.101 kişinin ziyaret ettiği fuarda, bu yıl 12 ürün grubunu bir araya getiren yatak odası, banyo, mutfak çocuk tekstil ürünleri ile pencere ve duvar dekorasyonu, iç döşeme, tekstil dijital baskıları, güneş koruma sistemleri, iç dekorasyon kumaşları, halılar ve yer kaplamaları ile döşemelik kumaşlar ve deri stantları vardı.

BAŞKAN ERDOĞAN, KOSGEB’İN BAŞKANI UZKURT İLE DENİZLİ MÜDÜRÜ ACAR’A TEŞEKKÜR ETTİ

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Moskova’daki uluslararası fuarlara yönelik iş gezilerinin benzerlerini, sektörlerinde öncü konumdaki diğer ülkelerdeki organizasyonlar için de yapacaklarını, hız kesmeden yola devam edeceklerini söyledi. “Üyelerimiz bizim var oluş sebebimizdir. Onlar için ne yapsak azdır” diyen Başkan Erdoğan, DTO’nun uzman ekibi ve 93 yıla dayanan köklü geçmişinden aldığı tecrübesi, genç ve dinamik yönetimiyle, gelecekte daha büyük adımlar atacağına inandıklarını vurguladı. Erdoğan, “Bu sene grubumuzda fuarlara ziyaretçi olarak gelen, önümüzdeki sene için ise Heimtextil Russia 2020 Moskova Fuarı’nda yer almak için stant kiralama anlaşması yapan firmalarımız oldu. Bu bizi sevindirdi. Üyelerimizin ufkunu açacak, uluslararası pazarda rekabet adına ellerini güçlendirecek bilgi ve birikimlerini artırdıkları bir organizasyondu. Üyelerimize bu fırsatı tanıyan başta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanı değerli hocamız Sayın Prof. Dr. Cevahir Uzkurt olmak üzere KOSGEB Denizli Müdürümüz Sayın Aziz Acar’a, ilgi ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum. Bunun çalışmasını yapıp, projemizi başarıyla tamamlayan Denizli ABİGEM’deki uzman ekibimiz ile oda personelimizi de kutluyorum.” dedi.