Türkiye’de demir çelik sektörünün en büyüğü olan Tosyalı Holding’in ikinci nesil genç patronları Şerif Tosyalı ile Şerif Yavuz Tosyalı, Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. DEİK Japonya İş Konseyi Başkanı da olan Şerif Tosyalı, DTO yönetiminin daveti üzerine, bir yıl Türkiye’de bir yıl da Japonya’da gerçekleştirilen uluslararası kongrenin bir sonraki Türkiye ayağını Pamukkale’de yapmayı önerdi. DTO Yönetim Kurulu üyelerine, Japonlar’ı da ikna edebilirse, bu büyük organizasyonu Denizli’ye getirmenin sözünü verdi.

Demir Çelik Sektörünün 1 Numarası, Denizli’de

Demir çelik sektöründe dünyanın 7’nci büyük şirketi Tosyalı Holding’in İcra Kurulu Üyesi ve DEİK Japonya İş Konseyi Başkanı Şerif Tosyalı ile Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Yavuz Tosyalı, Denizli Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Haftalık olağan toplantıları için bir araya gelen DTO Yönetim Kurulu üyeleriyle, DTO’nun faaliyetleri, demir çelik sektörü ve Denizli ile ilgili istişarede bulundu.

Kalabalık bir heyetle Denizli’de bulunan Tosyalı Holding’in ortaklarını, DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan uluslararası fuarlara katılmak için Rusya’da bulunan DTO kafilesinde olduğu için, Başkan Yardımcıları Hasan Aracı ile Melek Sözkesen, beraberlerindeki DTO Yönetim Kurulu üyeleri Musa İmançlı, Hikmet Alpaslan, Kemal Tuncer, Yakup Öğütcen, Ferruh Dalkılıç, Murat Can, Hasan Kocabay ve DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile birlikte ağırladı.

JAPON YATIRIMCILARI, PAMUKKALE’YE GETİRMESİ İÇİN SÖZ ALDILAR

Denizli’de ve DTO’da bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, ziyarete vesile olan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Musa İmançlı’ya teşekkür etti. DEİK Japonya İş Konseyi Başkanı da olan Tosyalı, DTO yönetiminin daveti üzerine, “Bir yıl Türkiye’de, bir yıl Japonya’da toplanan kongremizin bir sonraki Türkiye ayağını Pamukkale’de yapalım” teklifinde bulundu. Japon tarafını da ikna edebilirse, organizasyonu Denizli’ye getireceklerinin sözünü verdi.

DTO Başkan Vekili Hasan Aracı, nezaketlerinden ve ilgilerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti. En kısa zamanda, aralarında Japon iş adamları ve yatırımcıların da yer aldığı daha geniş bir heyetle kendilerini tekrar Denizli’de görmeyi umduklarını kaydetti. Yurtdışında bulunan Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanları Erdoğan’ın da selamlarını iletti.

DENİZLİ HOROZU İLE UĞURLADILAR

Ziyaretin anısına birer Denizli Horozu biblosu hediye edilen konuklar, DTO Yönetim Kurulu üyeleriyle toplu halde fotoğraf çektirdikten sonra İzmir’e gitmek üzere şehirden ayrıldı.