Denizli, DTO’nun Geleneksel Aşure Hayrında Buluştu

Denizli Ticaret Odası (DTO), geleneksel hale getirdiği Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği aşure hayrına ilgi büyük oldu. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, bu yıl 10 bin kişilik aşure dağıttıklarını söyleyerek, “Muharrem ayı demek, birlik ve beraberlik demektir. Bizler de Denizli Ticaret Odası olarak toplumsal birlikteliğimize katkı sağlamak amacıyla, her yıl aşure hayrı yapıyoruz. Üyelerimiz, her zaman bu şehirden kazandıklarını yine bu şehre veriyor; bu şehirdeki insanlarla paylaşıyorlar. Tıpkı bugün burada olduğu gibi. Allah, kabul etsin. Bereketini artırsın.” dedi.

Bu yıl 7.’si düzenlenen DTO’nun hizmet binası önündeki geleneksel aşure hayrı etkinliği, geçen senelerde olduğu gibi vatandaşın büyük ilgi gösterdiği bir organizasyondu. Etkinliğe Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Gamze Sevgi ve Ramazan Eskin, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Fatih Işık, Sanayi ve Ticaret İl Müdür Vekili Süleyman Yener Pektaş, Denizli İl Müftüsü Mehmet Aşık, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu, , DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyeleri, DTO Meclisi üyeleri, DTO’nun meslek komitesi üyeleri ile Yüksek İstişare Kurulu üyeleri, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu ve vatandaş katıldı. Havanın bir ara yağmurlu olmasına rağmen katılım yoğundu.

BAŞKAN ERDOĞAN: “BİR VE BERABER OLUP, DÜŞMANLARIMIZA FIRSAT VERMEYELİM”

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli’deki bazı uydu televizyonlarının canlı yayınladığı etkinlikte basın mensuplarıyla yaptığı röportajlarında, Muharrem ayı vesilesiyle halka aşure ikramında bulunduklarını hatırlattı. Başkan Erdoğan, “Böyle zamanlar, bizim bir olduğumuzu, bir olunca diri olduğumuzu da hatırladığımız anlar. O nedenle, sarsılmaz birlik ve beraberliğimizi pekiştiren bu tür etkinlikleri, önemsiyoruz. Ve biz şunu biliyoruz; hatta her zaman her fırsatta da dile getiriyoruz; ‘Üyelerimiz bizim varoluş sebebimiz.’ Onlar için, ne yapsak az kalır. Bizler, DTO yönetimi olarak, 18 bin üyemizin temsilcisi, onlarla vatandaşlarımız arasındaki elçi, köprüyüz. İşte bu tür etkinliklerle de onları aynı mekânda buluşturuyor, hasbihal edebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Üyelerimiz, her zaman bu şehirden kazandıklarını yine bu şehre veriyor; bu şehirdeki insanlarla paylaşıyorlar. Tıpkı bugün burada olduğu gibi. Allah, kabul etsin. Bereketini artırsın.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN, TOPLUMSAL BİRLİK VE BERABERLİĞİ KORUMA ÇAĞRISINDA BULUNDU

“Bizlerin ayrışmaya, kin ve nefrete değil; kaynaşma ve dayanışmaya ihtiyacımız var.” da diyen Başkan Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı: “Peygamberimizin hadis-i şerifinde, ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır’ diye buyurmuş. Biz de kardeş olduğumuzu unutmayıp, Türkiye’miz için tek vücut olmalıyız ki, düşmanlarımıza fırsat vermeyelim. Yoğun katılım olması dolayısıyla, başta protokol üyelerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Hava bir ara yağmurluydu ancak, vatandaşımız ile üyelerimiz yine de bizi yalnız bırakmadılar. Sağ olsunlar. Onların varlığı, bize güç veriyor. Yeni işlere daha güçlü adımlarla yürüme çabamızı artırıyor.”