Denizli Valiliği, Pamukkale Üniversitesi, Denizli Ticaret Odası, KOSGEB Denizli Merkez Müdürlüğü ve Pamukkale Teknokent iş birliği ile gerçekleştirilen Girişimcilik İş Planı Ödülü Yarışması Destek Programı Tanıtımı toplantısı gerçekleştirildi.

Girişimcilerin iş kurmalarını teşvik etmeye yönelik olarak hazırlanan ve toplamda 285 bin TL hibe desteğinin verileceği KOSGEB İş Planı Ödül Yarışması’nın tanıtım toplantısı, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin, KOSGEB Denizli İl Müdürü Aziz Acar, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen ile paydaş kurumların yetkilileri ve girişimci adayı öğrenciler katılımıyla yapıldı.

VALİ ATİK: “GİRİŞİMCİLİĞİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ”

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Ticaret Odası’na teşekkür ederek, “Pamukkale Üniversitesi’nde böyle bir toplantı yapmak bizim için çok anlamlı. Çünkü üniversiteler yaşadığı şehre katkı veren kurumlar olmalı. Burada bunun bir örneğini daha hep birlikte yaşıyoruz. Biz genç girişimcilerin önünü açmak Denizli insanının genetiğinde bulunan ticaret yapma arzusuna katkı sağlamak istedik. Denizli Ticaret Odamız bizde varız, bizsiz olmaz dedi. Bize çok ciddi anlamda katkı sağladı. Yarışmaya katılacak olan herkese başarılar diliyorum” dedi.

SÖZKESEN: “BİZ İNANIYORUZ Kİ BU GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİYLE VE HER SENE TEKRARLANACAK”

Ödül sayılarını yükselttiklerini ifade eden Denizli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Melek Sözkesen, “Biz bir buçuk aydan beri bu proje üzerinde hemen hemen her gün konuşuyoruz, her gün yeni bir fikir çıkıyor. Denizlili gençler, üniversite gençleri ve kadın girişimciler bu ödüle valiliğimizin himayesinde daha kolay ulaşabilmeli dedik. 9 kişiye verilecekti bu ödül, ticaret odası olarak dedik ki 9 kişi yetmez, 3 kişi de biz mansiyon ödülü vermek istiyoruz, toplamda 12 kişiye bu ödülü verelim. Sizlere bu ödülü vermek istiyoruz. Biz inanıyoruz ki bu girişimcilik ödülleriyle ve her sene tekrarlanacak. Bu yarışmayla çok güzel fikirler, çok güzel projeler ortaya çıkacak. Bu bir maşa diyeyim sevgili arkadaşlar, bu maşanın bir ucundan sizler tutacaksınız, diğer ucunda da bizler olacağız.” şeklinde konuştu.

ATAR: “PAÜ 4 BASAMAK ATLAYARAK 37. SIRAYA GELDİ”

PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar, konu hakkında bilgilendirmede bulunarak, “Üniversitemiz bu yıl TÜBİTAK’ın hazırladığı girişimcilik endeksinde 191 üniversite içerisinde bu yıl 4 basamak atlayarak 37. sırada yer almıştır. İzmir’den sonra ikinci sırada bir il olarak Denizli bu sırada yer alıyor. 2021 yılınsa TEKNOFEST finallerinde 24 takımdan 115 öğrenci katılım sağlamıştır. Bunlardan 5 takım derece almıştır.” dedi.

ŞAHİN: “DENİZLİ’DE BÖYLE ETKİNLİĞİN OLMASI SON DERECE ANLAMLI”

Denizli için etkinliğin önemli olduğunu belirten KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin, “Tanıtıma konu olan bu girişimcilik her şeyin başlangıcı. Denizli’de de böyle etkinliğin olması son derece anlamlı. Bu girişimci ruhtan dolayı Denizli Türkiye’nin en az işsizlik rakamları olan, en fazla iş üreten ve bunlarla birlikte ekonomik olarak en önde gelen illerin başında geliyor.” ifadelerini kullandı.

KOSGEB BAŞKAN YARDIMCISI ŞAHİN’DEN BAŞKAN ERDOĞAN’A ZİYARET

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, ziyaretine gelen KOSGEB Başkan Yardımcısı Salih Tuna Şahin ile beraberindeki KOSGEB Denizli Merkez Müdürü Dr. Aziz Acar’ı, makamında misafir etti.