Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, medya sektöründeki basın mensubu DTO üyeleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi. Odalarındaki projeleri ile faaliyetleri hakkında ayrıntılı bilgilendirdi; görüş ve önerilerini aldı.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, basın mensuplarını ağırladığı iftar yemeği öncesinde konuklarıyla aynı serviste yolculuk etti. Misafirlerini kapıda karşıladı. Davetlilerle bir süre hasbihal edip, çeşitli konularda istişarede bulundu. Davet, Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC) Başkanı Muhammet Karaçay ve yönetim kurulu üyeleri ile mesleğin duayen isimleri ile gençlerini buluşturdu. Derin sohbetlere ev sahipliği yapan etkinlikte, renkli görüntüler oluştu.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, iftar duasının hemen ardından kısa bir konuşmayla “Hoş geldiniz” dediği basın mensuplarına, odadaki faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı bilgi aktardı; projelerinden bahsetti.

BAŞKAN ERDOĞAN: DENİZLİ’DE, TEKNİK TEKSTİLE DÖNÜŞÜMÜ BAŞLATTIK

Başkan Erdoğan, Denizli’de hep ilklerin, şu ana kadar olmayan yeni ve farklı projeler ile işlerin peşinde koştuklarını, bu kapsamda da üç yıl önce Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi’ni hayata geçirdiklerini söyledi. Erdoğan, “Türkiye’deki 500 proje içinden TOBB’a bağlı iki odadan biri olarak seçilen Avrupa Birliği destekli projemizin bütçesi 100 milyon TL’dir ve yüzde yüzü hibedir. Projemizin son teknoloji makinalarla donattığımız merkezi için Denizli Organize Sanayi Bölgemizde bin metrekarelik bir alan hazırladık. Önümüzdeki ay buranın açılışını yapıp, zamanla şehrimize yeni yatırımcılar getirmek istiyoruz. Projemizin kapsamında isteyen firmalarımızın kayıp kaçaklarını tespit edip, enerjiyi daha verimli kullanmalarını sağlamak için de çalışmalar başlattık. İlgili firmalarımızla çalıştaylar da düzenledik. Ayrıca, proje yararlanıcımız durumundaki firmalarımızı hem Heimtekstil hem de teknik tekstil fuarına götüreceğiz” diye konuştu.

ÜYELERİMİZİN GELİŞİMİ İÇİN FUARLAR ÇOK ÖNEMLİ 

Başkan Erdoğan ayrıca, Denizli Ticaret Odası’nın en büyük ve önemli faaliyetlerinden birinin de üyelerinin fuar ziyaretleri gerçekleştirmesi olduğunu dile getirdi; bu sayede ihracatçı firmalar kervanına yeni isimler kazandırdıklarını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı. Erdoğan, “Odamızın 30 meslek komitesindeki üyelerini, dünyanın dört bir tarafındaki fuar organizasyonlarına götürüyoruz. Üyelerimizin bu sayede yeni gelişmeleri yerinde takip ederek ve yeni pazarlar keşfederek işlerinde ilerlemesi, Denizli’mizin ve ülkemizin gelişimine de katkı sağlayacaktır. Mesela bu şehirden beş yıl önce inşaat malzemesi ihracatı yok denecek kadar azdı. Bu sektördeki üyelerimizin yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara katılım sağlamasıyla, 50’nin üzerinde firmamız ihracat yapmaya başladı. Bu bizler açısından çok kıymetli bir gelişmedir. Üyelerimizin öneri, fikir ve eleştirilerinin bizim çalışmalarımıza yön verebilmesi için pandemi döneminde 1600’e yakın esnafımızı bizzat yerinde ziyaret edip, tek tek dinledik. Üyelerimizin faaliyetlerimizi değerlendirmesi amacıyla anket yaptırdık; yaptırıyoruz. Bize iletilen her türlü öneri ve eleştiriyi, ekiplerimiz ve idari organlarımızla ayrıntılı ele alıyoruz” diye konuştu.

ELEŞTİRİLER İLE ÖNERİLERİN, BİZLERE KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUZ

Başkan Erdoğan, her fırsatta faaliyetleri ve projelerinin genel gidişatı ile yeni çalışmalarına yön verecek türden fikirleri istişare ettiğini belirttiği basın mensuplarıyla da sık sık bir araya gelip, sektörler ile ekonomiyi değerlendirmeyi önemsediğini de ifade etti. Erdoğan, “Sizlerle çeşitli konuları geniş kapsamlı istişare etmeyi canı gönülden arzuluyorum. Çünkü, sizler bu şehirdeki konulara ve gelişmelerine vakıfsınız; yakın tanığısınız. Denizli Ticaret Odası ailesi olarak, her türlü eleştiri ve önerinize açığız. Bunları bize söylemeniz, Denizli’ye ve Ticaret Odamıza katkı sağlar. Katılımınızdan dolayı Denizli Ticaret Odası ailesi adına sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı da kutluyorum” dedi.