Denizli Ticaret Odası (DTO), sektörlere yönelik fuar desteğine devam ederken meslek lisesi öğrencilerini de bu organizasyonlara dahil etti. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yurt içi ve yurt dışı fuar ve iş gezilerine aralıksız devam ettiklerini belirterek, “Sektörlerimizden gelen talepler doğrultusunda fuarlara katılım sağlıyoruz. Bu kez organizasyonlarımıza Mesleki ve Teknik Anadolu liselerinde okuyan öğrencilerimizi de dahil ettik. Onların ufuklarının açılması, geleceğimizin şekillenmesinde çok önemlidir” dedi.

DTO, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’nın desteğiyle, yurt dışında Mermer Sektörü İş Gezisi gerçekleştirdi. 30 üye ile İtalya’nın Verona kentindeki Marmomac 2022 Uluslararası Mermer Fuarı’na katılan DTO heyetine, İzmir ve Afyon’dan fuara giden 1’er firma da dahil oldu. Fuarı gezen DTO üyeleri, Verona Mermer Sektörü İş Gezisi kapsamında 1880 yılında kurulmuş Grassi Pietre firmasının üretim tesisine de giderek, incelemelerde bulundu. Taş ocakları ve işleme tesislerindeki imkânı ve işleyişi yerinde gördü. Merak ettiklerini sorma imkânı yakaladı. DTO heyetini fabrika müdürlerinden Marina Panozzo, işletmeleri ve sektörleri hakkında ayrıntılı bilgilendirdi.

MAKTEK’E 25 KİŞİLİK HEYET GÖNDERDİ

Denizli Ticaret Odası ve Denizli Makine Sanayici İş İnsanları Derneği (MAKSİAD) işbirliği ile İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 7.’si gerçekleştirilen MAKTEK Avrasya 2022 Uluslararası Takım Tezgahları, Metal – Sac İşleme Makineleri, Tutucular – Kesici Takımlar, Kalite  Kontrol – Ölçüm Sistemleri, CAD/CAM, PLM Yazılımları ve Üretim Teknolojileri Fuarı’na  25 kişilik bir heyetle katılım sağlandı.

35 KİŞİLİK LİSE GRUBU FUARDA

Denizli Ticaret Odası’nın katkılarıyla Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) ve Atatürk MTAL Lojistik Bölümü öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan 35 kişilik heyet, Fuar İzmir’deki LOGISTECH Lojistik, Depolama ve Teknoloji Fuarı’na katıldı.

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, organizasyonlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “İtalya’daki fuarda 1.100 standdan, 140 Türk şirketiydi. Bunların da 22 tanesi Denizli firmasıydı. Fuarı gezen üyelerimiz, Verona Mermer Sektörü İş Gezimiz kapsamında 1880’de kurulmuş Grassi Pietre firmasının üretim tesisine de giderek, incelemelerde bulundu. Daha çok yeraltındaki ocaklarını işleten asırlık firmanın çıkardığı mermeri modern fabrikasında nasıl işlediğini yerinde görerek, tesis ve sektör hakkında ayrıntılı bilgi aldı. Yurt içinde ise MAKSİAD ile iş birliğiyle metal ve metal işleme ürünleri makina imalatı vb. üretimlerle iştigal eden üyelerimizin bulunduğu DTO 8. Meslek Grubu üyelerimizden oluşan 25 kişilik bir heyetle MAKTEK Avrasya 2022’ye katılım sağladık. Üyelerimiz, sektörlerindeki yeni gelişmeleri, ürünleri ve hizmetleri yerinde görüp inceleme imkânı yakaladı. Diğer taraftan şehrimizdeki mesleki eğitime desteğimiz devam ediyor. Denizli Ticaret Odamızın katkılarıyla öğretmenlerinin rehberliğinde İzmir’deki LOGISTECH Fuarı’na öğrencilerimizin katılımlarını sağladık. Yeni gelişmeleri ve ürünleri yerinde görmeleri fırsatını yakaladılar.” dedi.