Başkent’e çıkarma yapan Denizli Ticaret Odası (DTO) heyeti, Ata’nın huzuruna çıktı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, yeni yönetimleri adına Atatürk’ün mozolesine çiçek sundu. Heyet daha sonra TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ (GTİ) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız ve Denizli Milletvekili Şahin Tin’le biraraya geldi. Başkan Erdoğan, Ankara temasları için “Oldukça verimli bir gün geçirdik. Önemli isimlerle bir araya geldik; Denizli’mizin ve sektörlerimizin beklentilerini dile getirdik. Gösterdikleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Gerek Denizli Ticaret Odası gerekse Denizli Platformu olarak önümüzdeki dönemde Ankara ile olan temasımızı şehrimizin beklentilerinin karşılanması bağlamında daha da artıracağız” dedi.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Sarıkaya, DTO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, bir günlük Ankara programını Anıtkabir ziyaretiyle başlattı. Başkan Erdoğan, ziyaretleriyle ilgili olarak “Denizli Ticaret Odası yönetimi olarak Başkent’te Atamızın huzuruna çıktık; saygılarımızı sunduk. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinden aldığımız ışık ve şanlı tarihimizden aldığımız güçle, şehrimizin ve ülkemizin kalkınmasına tüm varlığımızla katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bize emanet edilen bayrağı, aynı inançla taşıyacak ve asla yere düşürmeyeceğiz” dedi.

KIBRIS GAZİSİNE ŞÜKRANLARINI SUNDU; KKTC’NİN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Atatürk’ün mozolesine çiçek koyan DTO Başkanı Erdoğan ile beraberindekiler, toplu halde Aslanlı Yol’dan da geçti. Başkan Erdoğan, burada Anıtkabir’i ziyarete gelen bir Kıbrıs Gazisiyle bir süre sohbet edip şükranlarını sundu; bu arada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kuruluş yıl dönümünü de kutladı. Daha sonra ise Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) Birlik Başkanları M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, DTO heyetine yeni dönemde başarılar diledi.

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİLER

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan ise konuşmasında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na özellikle pandemi sürecindeki desteklerinden dolayı teşekkür etti. Her zaman yanlarında olduğunu bilmenin güvenini yaşadıklarının da altını çizdi. Başkan Erdoğan, TOBB ziyaretiyle ilgili röportajında ise şunları söyledi: “Biz Denizli Ticaret Odası olarak şenlik havasında bir seçim gerçekleştirdik. 30 meslek komitemizdeki listelerimizin tamamı, üyelerimizin oluruyla eksiksiz seçildi. Güzel de bir katılım oldu. 30’da 30, tüm komitelerimizde seçimi kazandık. Denizli’miz bize tam destek verdi. Tüm esnafımıza, üyelerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Çalışanın, koşturanın ve mücadele edenin şehirleri de yanında olur. O gün seçim gününde Denizli’miz de bizim yanımızda oldu. O nedenle, bu vesileyle buradan tüm esnafımıza, ticaret erbabımıza, sanayicimize ve ihracatçımıza bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. Bu ilginin sonucu olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mize, Sayın Başkanımıza da özellikle yoğun bir katılımla, Denizli’mizin tamamını arkamıza alarak geniş bir heyetle geldik. Pandemi döneminde, bizim sahadan kendilerine aktarmış olduğumuz sektörlerimizden gelen 169 tane konuyu bizzat kendilerine ilettik. O da şahsen ilgi gösterip takip etti ve ilgili Bakanlara hızlı bir şekilde iletti. Sayın Cumhurbaşkanımıza da konuları taşıdı ve çok hızlı bir şekilde sonuç aldık. Pandemiyi, en az kayıpla, güçlü bir şekilde atlattık. İhracatımızı, istihdamımızı ve üretimimizi artırarak sürdürdük. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızın önderliğinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ve takdiriyle, Bakanlarımızın da emeğiyle ivedi sonuçlar elde ettik. Rifat Başkanımıza buradan bir kez daha canı gönülden teşekkür ediyorum. Çünkü, 365 oda ve borsanın, sektörlerimizin hep yanında. O nedenle, bugün Denizli heyeti buraya oldukça güçlü geldi. İnşallah önümüzdeki TOBB Genel Kurulu’nda, O’nun çalışkanlığı, azmi ve gayreti ile memleket sevdalısı olmasından dolayı biz de tüm süreçte Sayın Başkanımızın yanında olacağız” dedi.

GTİ BAŞKANI PARMAKSIZ İLE DE GÖRÜŞTÜLER

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, kendisinin de yönetim kurulu üyesi olduğu TOBB Gümrük ve Turizm İşletmeleri AŞ’nin (GTİ) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız ile de görüştü. Özellikle ihracatçı üyelerinin taleplerini kendilerine aktararak ayrıntılı bir şekilde bilgilendirdi.

MİLLETVEKİLİ TİN, DTO HEYETİNİ ANKARA’DA DA YALNIZ BIRAKMADI

Heyet, daha sonra da Denizli Milletvekili Şahin Tin’le biraraya geldi. Başkan Erdoğan ile beraberindeki Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, gün içindeki temasları ve sektörleri ile üyelerinin Başkent’ten, merkezi yönetimden beklentileriyle ilgili bir değerlendirmede bulundu. Başkan Erdoğan, görüşmeleriyle ilgili olarak “Denizli heyeti olarak, Başkent temaslarımızda Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi AK Parti Denizli Milletvekilimiz Sayın Şahin Tin ve Yönetim Kurulu Üyesi olduğumuz TOBB’un iştiraki Gümrük ve Turizm İşletmeleri Tic. AŞ’nin (GTİ) Yönetim Kurulu Başkanı Sn. M. Arif Parmaksız ile de bir araya geldik; sektörlerimiz ve Denizli’miz ile ilgili istişarede bulunma imkânı yakaladık. Sayın Tin ile ayrıca gün içindeki görüşmelerimizi de değerlendirdik. Kendilerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

TİN: “DENİZLİ’MİZİN YARINLARI İÇİN ÇALIŞAN İNSANLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Başkan Erdoğan ile ekibine çalışmaları ve Ankara temaslarında kendilerine de yer vermelerinden dolayı teşekkür eden Denizli Milletvekili Tin ise, “Ülkede üretim, istihdam ve ihracatta öncü kentlerden, ahiliğin ve ticaretin merkezi Denizli’mizin güçlü yarınları için çalışan insanlarımızın her daim yanındayız… Ankara’da, Ticaret Odası Başkanımız Uğur Erdoğan’la heyetini ve Borsa Başkanımız İbrahim Tefenlili’yi dinledik. Heyetleriyle biraraya geldik. Gün içindeki görüşmelerini ve sektörlerimizin bizden taleplerini, bunlarla ilgili nasıl bir yol izleyebileceğimiz, neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Her daim yanlarındayız. Her iki odamızın yönetimlerine yeni dönemde kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.