Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Heimtextil Fuarı’nda stant açan Denizlili ihracatçıları ziyaret etti; temsilcileriyle bir araya geldi. Üyelerinin her koşulda her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Başkan Erdoğan, “Denizlili firmalarımız, bu yıl da fuardaki ziyaretçilerin ilgi odağı. Tekstilcilerimiz, stantlarındaki birbirinden güzel ürünleriyle büyük beğeni topladılar; ihracattaki başarımızı bu yıl daha da artırmanın yolunu açtılar” dedi. Başkan Erdoğan ile beraberindekiler, MÜSAİD Hessen Şubesi üyeleriyle de bir araya geldiler; Denizli’yi tanıttılar.

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, beraberinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi Denizli Milletvekili Şahin Tin, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Selim Kasapoğlu, DSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve DENİB Yönetim Kurulu Üyesi Osman Uğurlu, DENİB Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Selim Yaymanoğlu, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşevli ve Avrupa Denizlililer Derneği Başkanı Ali İnceören ile, Frankfurt Am Main Messe Fuar Alanı’nda Denizlili firmaları ziyaret etti. Heimtextil 2023 Ev Tekstili Fuarı’nda stant açan 79 firmayı yalnız bırakmadı; başarılar diledi.

BAŞKAN ERDOĞAN: FİRMALARIMIZ, BU YIL DA FUARIN İLGİ ODAĞI

Başkan Erdoğan, Heimtextil Fuarı’nın Denizli’nin lokomotif sektörü konumundaki tekstil sektörü için büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Erdoğan, “Denizli’miz, tekstildeki bilgi ve tecrübesiyle ilmek ilmek dokuyarak ürüne dönüştürdüğü eşsiz emeğini, bu yıl da dünyanın en büyük fuarlarından birinde uluslararası pazarda alıcıların beğenisine sundu. Stantlarıyla Almanya’da Heimtextil 2023 Ev Tekstili Fuarı’nda şehrimizi ve sektörümüzü temsil eden Denizli Ticaret Odası üyelerimiz ile ihracatçı firmalarımızı biz de yalnız bırakmadık; tek tek ziyaret ederek ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi aldık. Fuarla ilgili görüşlerini de dinledik; hayırlı ve uğurlu olmasını diledik. Firmalarımızın yeni yıla umutla bakmaları, fuardan ve sektördeki gelişmelerden yana beklentilerinin yüksek olması, bizleri sevindirdi. Ayrıca Denizlili firmalarımızın, bu yıl da fuardaki ziyaretçilerin ilgi odağı olduğunu görmekten büyük mutluluk duyduk. Buradaki tabloya bakılırsa tekstilcilerimiz stantlarındaki birbirinden güzel ürünleriyle, Denizli’nin ihracattaki başarısını bu yıl daha da artırmanın yolunu açtılar” diye konuştu.

ERDOĞAN: TEKNİK TEKSTİLDE DE LİDER OLACAĞIZ

Başkan Erdoğan, Denizli’de Teknik Tekstile Dönüşüm Projesi sayesinde önümüzdeki yıllarda Heimtextil Fuarı’nda katma değeri yüksek ve teknolojisi yüksek ürünlerin sergileneceğini de sözlerine ekledi.

MİLLETVEKİLİ TİN: DENİZLİ, TÜRKİYE EKONOMİSİNE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Denizli Milletvekili Şahin Tin ise Türkiye’nin Heimtextil Fuarı’nda sayıları 300’ü aşan firmayla yer aldığını ifade etti. yer aldığını ifade etti. Milletvekili Tin, “Fuarın en büyük katılımcı ülkelerinden biriyiz; gurur duyduk. Denizli’den 79 firmamız var. Denizli’yi temsil eden iş adamlarımız ile ziyaretçilerimiz de buradalar. Denizli olarak, özlemle biz bu fuarı bekledik. Alıcıların ve satıcıların buluştuğu, kendi ürünlerini sergiledikleri önemli bir pazaryeri burası. Burada dikkat ettiğim en önemli noktalardan biri ise gerek Rusya Ukrayna Savaşı gerekse Avrupa’daki enerji krizinin sektöre ve uluslararası ticarete etkileri ile yansımaları… Avrupa Birliği’ndeki enflasyonun yükselmesiyle pazarda bir daralma oluştu. Ancak Türkiye’deki sanayicilerimizin, tekstilcilerimizin Avrupa’daki tedarikçilere dair pazarlarının bu yıl açılacağını düşünüyorum. Bunun da Türkiye ekonomisine olumlu bir şekilde yansıyacağını düşünüyorum” dedi.

Milletvekili Tin ayrıca fuarda Denizlili katılımcıların talep ve önerilerini dinlediklerini ve ilgili makamlara aktaracaklarını da belirtti.

KASAPOĞLU: HERKES İÇİN HAYIRLI OLSUN

Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Selim Kasapoğlu da fuarın herkes için hayırlı olmasını diledi. Avrupalıların enflasyona sert tepki verdiğini belirten Kasapoğlu, “Pandemi döneminde çok fazla tekstil ürünü tüketmişlerdi. Ancak enflasyona karşı tepkileri de büyük oldu. Taleplerin birkaç yıl içinde yeniden oluşacağını ve eski günlerine döneceğini düşünüyoruz. Bu fuarda bu anlamda Avrupalı tüketicilerin ve alıcıların iştihanı da göreceğiz. Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Umutsuzluğa kapılmadan elbirliğiyle çıkış yolu arayacağız. Bu fuar umarım herkes için hayırlı olur” diye konuştu.   

BAŞKAN ERDOĞAN, MÜSAİD HESSEN ÜYELERİNE DENİZLİ’Yİ VE DENİZLİ TİCARET ODASI’NI ANLATTI

Başkan Erdoğan ile beraberindekiler, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Hessen e.V. Frankfurt Şubesi üyeleriyle de bir araya geldi. İki ülke arasında ve Denizli ile olan ticareti artırmanın yollarını istişare etti. DTO Başkanı Erdoğan, toplantıyla ilgili olarak “Denizli Ticaret Odamızı (DTO) ve Denizli’mizi anlattık, tanıttık. İlgilerinden dolayı MÜSİAD Hessen Şube Başkanımız Sayın Muhsin Kıdık başta olmak üzere tüm dernek üyelerine teşekkür eder, faaliyetlerinde başarılar dilerim” dedi.

MÜSİAD Hessen Şube Başkanı Kıdık da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirttiği Başkan Erdoğan’a bilgilendirmelerinden ve nezaketinden dolayı teşekkür etti.