Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, sel felaketinden etkilenen üyelerini işletmelerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Zararları ve yaşadıkları sıkıntı hakkında ayrıntılı bilgi aldı; bundan sonra benzer durumlar yaşanmaması adına gereken tedbirler için ilgili makamlarla görüşeceklerini söyledi.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, beraberinde yönetim kurulu üyeleri Ali Taşevli, Yavuz Aki ve DTO Genel Sekreteri Ali Rıza Tekin ile, son yağışlarda ortaya çıkan su baskınında zarar gören iş yerlerine gitti. Üyelerine geçmiş olsun dileklerini iletip selden nasıl ve ne derecede etkilendikleriyle ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Sümer Mahallesi’ndeki esnaf ve üyeleriyle görüşen Başkan Erdoğan’a, Mahalle Muhtarı Turgay Dedek de eşlik etti.

DTO BAŞKANI ERDOĞAN, SELZEDE ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Erdoğan, BATUTEK Teknik Kumaş Tekstil Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi’nin sahibi Sabahattin Sertçelik, Poyraz Boya Apre Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi ortaklarından Can Cesur, Alinda Tekstil Boya Apre Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin sahipleri Mustafa Tokel ile Ahmet Rasih Kayalıoğlu, Gümüşsu Arıtma Tesisleri’nde Emin Şen ve Ülkü Aybal Emer, Müftüoğlu Yapı Malzemeleri İnşaat Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahipleri Ali Baha Müftüoğlu ile oğulları Levent ve Bülent Müftüoğlu, Klas Asansör Market sorumlusu Beyza Zeybek, Semercioğlu Turizm Nakliyat Gıda İhtiyaç Tüketim Malları Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi sahipleri Ahmet Küçükçal ile Ali Küçükçal ve Muteks Mutlubaşlar Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi sahibi Bekir Serdar Mutlubaş ile işletmelerinde bizzat görüştü.

SÜMER MAHALLE MUHTARI İLE DE GÖRÜŞTÜ

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Sümer Mahalle Muhtarı Turgay Dedek ile de bir araya geldi; bugüne kadar yapılanlar hakkında bilgi aldı, öncelikli ihtiyaçlarını değerlendirdi. Ev sahipliğinden dolayı teşekkür edip görevinde başarılar diledi.

ÜYELERİYLE SEKTÖRLERİNİ İSTİŞARE ETTİ

Başkan Erdoğan ayrıca Denizli Ticaret Odası üyelerinden İmtaş Demir ve Yapı Malzemeleri firmasının sahibi Mustafa Odabaş, Ege Parke Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi’nden İskender Uzunoğlu ile Nabi Uzunoğlu ve Mazıoğlu Orman Ürünleri Şirketi sahibi Mehmet Ali Mazı’yı da işletmelerinde ziyaret etti; işleri ve sektörleriyle ilgili istişarede bulundu. Sektörlerindeki hizmetleriyle şehir ekonomisine sağladıkları katkı nedeniyle teşekkür edip, hayırlı işler diledi.

BAŞKAN ERDOĞAN: ÜYELERİMİZİN ZOR GÜNLERİNDE DE YANINDAYIZ

Ziyaretlerinin sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Başkan Erdoğan, üyelerinin her koşulda yanlarında olduklarının altını çizdi; “İyi günde olduğu gibi zor zamanlarında da üyelerimizin yanındayız. Selden zarar gören firmalarımıza gittik. Felaketten nasıl ve ne derecede etkilendikleriyle ilgili ayrıntılı bilgi aldık. İşletmelerini bizzat gezerek son durumlarını yerinde gördük; istek ve önerileriyle ilgili notlarımızı aldık. Yerel yönetimler ve kamu kurum kuruluşlarının temsilcileriyle bunları paylaşıp zararlarının telafi edilebilmesi için gereken desteğin verilmesini isteyeceğiz. Her daim üyelerimizin yanlarındayız ve dertlerine derman olmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.