Değerli üyemiz,

Denizli Ticaret Odası ailesi olarak, 22.000’e yaklaşan üyemizle, şehrimizin en büyük ve en etkin sivil toplum kuruluşu haline gelmenin haklı gururunu sizlerle paylaşıyoruz. Denizli’mizi daha yaşanabilir bir şehir, insanımızı da kalkındırmak ve daha müreffeh bir hale getirmek için çıktığımız yolda sürdürdüğümüz mücadelemizi, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında el birliğiyle daha da artıracağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana, önceliğimiz hep Denizli’miz ve insanımız oldu. Her şeyin en güzeline layık olan sizlere, en iyi hizmeti sunabilmek için var gücümüzle çalıştık; çalışıyoruz. Denizli’mize hizmet etme aşkını, “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” düsturundan, gücümüzü ise üyelerimizin ve halkımızın ilgi ve sevgisinden aldık. Onun için hiç yorulmadık ve hiç durmadık; uğruna baş koyduğumuz çalışmalarımıza, hiçbir koşulda ve zorlukta ara vermedik. Tamamladığımız her proje, yaptığımız her iş ve yeni bir hizmet, çok çok daha iyisine ulaşmak için bize ilham oldu; güç verdi. Bu süreçte, üyelerimize gittik; tek tek dinledik. Dertlerine kulak verdik; önerilerini aldık ve her biriyle hemhâl olduk. Sıkıntılarına çare aradık. İstişare ve el birliğiyle, tüm zorlukların üstesinden geldik. Beklentilerinizi, her fırsatta ilgili makamlarla isimlere aktardık; hızla sonuçlandırmak için çaba harcadık.

Her türlü imkânımızı, üyelerimiz için seferber ettik. Binlerce insanımıza, farklı konularda ve yüzün üstünde, ücretsiz kişisel ve mesleki eğitim alma kolaylığı tanıdık. Kadınlarımızı, gençlerimizi ve girişimcilerimizi destekledik. Yeni iş ve istihdam oluşmasının önünü açtık.

Denizli Teknik Tekstile Dönüşüm Projemiz kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımıza ivme kazandırdık. Organize Sanayi Bölgemizdeki Denizli Teknik Tekstil Merkezimizin tanıtılması ve daha etkin olması yönündeki uğraşımızı kat kat arttırdık. Bu sayede, ülkemizin dört bir tarafından merkezimize ilgi gösteren akademisyenler ile bugüne kadar neler yaptıklarımızı ve ne tür bir hizmet sunduğumuzu yerinde görüp uzmanlarımızdan ayrıntılı bilgi almak isteyenler oldu. Yurt dışından gelen yabancı heyetleri ağırladık. Ayrıca, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın nezdinde misafir ettiğimiz 20 farklı ilden mesleki eğitim öğretmenlerimizle KOBİ çalışanlarımızı eğittik.

Son 2 yılda, 720 firmamızdan 800 iş insanı üyemizi, KOSGEB’den sağladığımız destekle, yurt dışına, sektörünün en çok rağbet gören uluslararası fuarlarına götürdük. Farklı ülkelerde iş ve inceleme gezileri yaptırdık. Oralardaki işletmeleri gezdirdik; bizzat yerinde iş yapma alışkanlıklarını, fuarlardaki yenilikleri ve yeni ürünleri görmelerini sağladık. KOBİ’lerimizin, üyelerimiz ile çalışanlarının, ufkunu açtık. İkili iş görüşmeleriyle iş birliği ortamı oluşturduk; firmalarımızın pazarını ve müşteri ağını genişletmeye, pazar payını artırmaya çalıştık.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında, bugüne kadar yaptıklarımızın çok daha iyisine ulaşabileceğimize inanıyoruz… İnsanımızın takdire şayan örnek girişimciliği ile çalışkanlığı ise bu inancımızın asıl kaynağıdır; umudumuzdur.

Değerli üyemiz, geride bıraktığımız yıllarda edindiğimiz tecrübeyle, çok daha iyi günlere ulaşmak istiyoruz. 2024’ün, çok daha iyi bir gelecek için hep beraber KÖKLÜ BİR GELENEKTEN GÜÇLÜ BİR GELECEĞE yol alan üyelerimizin birbirine sıkı sıkıya sarıldığı, el ele verdiği, dayanışmasını artırdığı güzel bir yıl olmasını diliyorum. Size; aileniz, çalışanlarınız ve sevdiklerinizle sağlıklı, mutlu ve huzurlu güzel bir yıl, bereketli günler diliyorum. Yeni yılınızı, en içten duygularımla kutluyorum.