ALMANYA’DA YATIRIM YAPMAK İSTEYENLERE REHBER OLACAK YÖN ÇİZECEK

Denizli Ticaret Odası (DTO) ile Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası (TD-IHK) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Buna göre, Almanya’da iş kurmak isteyen iş insanları DTO’ya gelip teşvik ve mevzuatlarla ilgili bilgiler alarak Almanya’daki yatırımlarına yön çizebilecekler. Amaçlarının iki ülke arasındaki ticari ilişkileri artırmak olduğunu belirten DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Üyelerimizin her zaman destekçisiyiz. Ülkemizden ve şehrimizden Almanya’ya yatırım yapmak isteyen firmalarımız, Denizli Ticaret Odamızda kuracağımız ofisten bilgi alarak yönlerini belirleyecekler ve nasıl bir süreci takip edeceklerini bilecekler. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Başkan Erdoğan, fuarda stant açan Denizlili firmaları da yalnız bırakmadı.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ile Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu; Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili Denizli Milletvekili Şahin Tin’in de katılımıyla, TD-IHK Temsilcilik Ofisinin Kurulması ve İşletilmesi Protokolü’nü imzaladı. Protokole göre, DTO hizmet binasında TD-IHK Temsilcilik Ofisi açılacak; Almanya’da yatırım yapmak isteyenlere ücretsiz rehberlik hizmeti sağlanacak ve ayrıntılı bilgi verilecek.

Başkan Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasında protokolün önemine işaret etti. Erdoğan, “Almanya’da yatırım yapmak isteyen firmalarımız, öncelikle odamızdan teşvik veya mevzuatlarla ilgili bilgi alabilecekler. Yatırım planlamalarını, Alman Türk Sanayi ve Ticaret Odası yetkililerimizin yönlendirmeleri sonrasında oluşturabilecekler. Bu arada Denizli’den bir firmamız da Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası’na üye oldu. Bunu da önemsiyoruz; devamının gelmesini diliyoruz. Amacımız ticaretimizin artması ve ekonomimize katkı sağlamaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. 

DENKO LOJİSTİK, TD-IHK’NİN DENİZLİ MERKEZLİ İLK ÜYESİ

Denizli’de ve Almanya’da faaliyet gösteren Denko Uluslarası Nakliye Tekstil Kimya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası’nın Denizli merkezli il üyesi (TD-IHK) oldu.

İmza töreni sonrasında heyet, DTO Önceki Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Murat Can’ı, Almanya’nın Hanau Maintal bölgesinde açtığı yeni işletmesi Mufe Mobel Küchen Center’da ziyaret ederek işleri ve sektörleri hakkında bilgi aldı.

110 KİŞİLİK DTO HEYETİ, TD-IHK’DE GURBETÇİ İŞ İNSANLARIYLA BULUŞTU

Denizli Ticaret Odası, Almanya’nın Frankfurt şehrindeki Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil 2024’e yönelik organizasyonu kapsamında, üyelerinden oluşan 110 kişilik bir heyeti, Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası’nın (TD-IHK) ev sahipliğinde ağırladı. Kafile, TD-IHK’deki toplantıda, gurbetçi iş insanlarıyla bir araya geldi. Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Messe Frankfurt Yönetim Kurulundan Tüketim Malları ve Satış Kıdemli Başkan Yardımcısı Stephan Kurzawski ile TD-IHK Genel Sekreteri Okan Özoğlu, konuklarına yurt dışında iş kurma ve iş birliği sağlamayla ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Heyettekiler de merak ettikleri konularda uzman ve yetkili isimlere sorma imkânı yakaladı.

Etkinlik, heyetin günün anısına çektirilen toplu haldeki fotoğrafıyla sona erdi. DTO kafilesi, Heimtextil Fuarı’na da giderek sektörlerindeki yenilikleri ve yeni ürünleri yerinde görüp inceledi.

BAŞKAN ERDOĞAN, ÜYELERİNİN HER DAİM YANINDA

Başkan Erdoğan, Heimtextil Fuarı’nda stant açan üyelerini de yalnız bırakmadı; tek tek ziyaret ederek sektörleri, işleri ve fuarla ilgili düşüncelerini dinledi. Denizlili ihracatçı iş insanları ile çalışanlarına kolaylıklar ve başarılar diledi. Firmaların sahipleri ile yetkilileri de Başkan Erdoğan’a ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Başkan Erdoğan’a, DTO Meclis Başkanı Salih Sarıkaya ile DTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşevli eşlik etti. Denizli Milletvekili Tin de DTO Başkanı Erdoğan ile heyetini yalnız bırakmadı; iş insanlarının sektörleriyle ilgili beklentilerini, görüşleri ile önerilerini ve taleplerini aldı.