DTO Başkanı Erdoğan, Heimtextil’deki Üyelerini Yalnız Bırakmadı

Denizli Ticaret Odası (DTO), üyelerini Almanya’daki Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil 2024’e götürdü. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, bu sene fuarın önceki yıllara göre daha iyi geçmesini beklediklerini söyledi; “Sektörümüz, 2024’ün de iyi bir yıl olmasını, güzel geçmesini umuyor. Üyelerimize ve stantlarıyla fuarda sektörümüzün ve Denizli’mizin vitrini olan firmalarımıza, başarılar diliyorum.” dedi.

Perde, mefruşat, döşemelik kumaş, deri, halı, duvar kağıtları, yatak örtüleri, banyo eşyaları, promosyon ürünlerinin ve yeniliklerin uluslararası arenaya çıkacağı Almanya’daki Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil 2024, sektörünün en büyük organizasyonlarından biri.

DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan; Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Kâtip Üyesi Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer ve DTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Taşevli ile, Frankfurt Am Main Messe Fuar Alanı’nda yeni koleksiyonlarını görücüye çıkaran Denizlili firmaları ziyaret etti. Heimtextil 2024 Ev Tekstili Fuarı’nda stant açan 79 firmayı tek tek ziyaret ederek yalnız bırakmadı; başarılar diledi.

BAŞKAN ERDOĞAN: TEKSTİLCİLERİMİZ, DENİZLİ’MİZİN VİTRİNİDİR

DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Almanya’daki Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil için bu yıl Denizli’den 11’inci uçağı kaldırdıklarını açıkladı. Başkan Erdoğan, “Bu yıl ilk uçağımız, 7 Ocak Pazar günü Çardak Havalimanı’ndan Frankfurt’a hareket etti. Yine bizim organizasyonumuzda ikinci uçağımız ise 70 kişilik bir kafileyle 8 Ocak Pazartesi günü İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kalktı. Üçüncü uçağımız da yine İzmir’den 9 Ocak Salı günü 40 kişilik bir kafileyle yola çıktı. 296 kişilik büyük bir kafileyi, Almanya’daki Uluslararası Ev Tekstili Fuarı Heimtextil 2024’e yolcu ettik; fuarda dünyanın dört bir tarafından gelen alıcılarla buluşturduk. Bu sene, fuarın daha iyi geçmesini bekliyoruz. Küresel resesyonla birlikte özellikle de en büyük müşterimiz konumundaki Avrupa’daki yüksek enflasyonla daralan piyasa, geçen yılın ikinci yarısında Denizli’mizi, bizim tekstilcilerimizi de olumsuz etkiledi; ihracatımız düştü. Ancak sektörümüz yine de bu yılın özellikle 2023’e göre daha iyi bir sene olmasını umuyor. Almanya’daki Heimtextil Fuarı’nda, Denizli’den 76 firmamız 79 stantla yer alıyor. Ayrıca Denizli İhracatçılar Birliğimiz de şehrimiz ve ihracatçılarımız adına standını açtı. DENİB’in standını da ziyaret ettik; kolaylıklar diledik. Üyelerimize ve stantlarıyla fuarda sektörümüzün ve Denizli’mizin vitrini olan firmalarımıza da başarılar diledik. Her yıl olduğu gibi bu sene de onları yalnız bırakmadık; yanlarındaydık. İşlerinin açılmasını ve bu fuarın hem ilimiz hem de ülkemiz ile sektörümüze önemli bir katkı sağlamasını diliyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN ERDOĞAN: ÜYELERİMİZİ YOLLADIĞIMIZ YURT DIŞINDAKİ FUAR SAYISINI 20’YE ÇIKARDIK

Başkan Erdoğan, DTO yönetimi olarak, göreve geldikleri günden bu yana fuarları çok önemsediklerinin de altını çizdi. Erdoğan, “Denizli sanayicisi, gece gündüz demeden 24 saat esasına göre çalışıyor. Biz de Denizli Ticaret Odası olarak üyelerimizi dünyanın dört bir tarafındaki sektörünün önde gelen fuarlarına götürüyoruz. Onların ufkunu açmaya çalışıyoruz. Sektör bazlı yurt dışında katılım sağladığımız fuar sayımızı da 20’ye kadar çıkardık. Amacımız, ülkemizin ihracatını artırmak, sektörlerimizi daha güçlü hale getirmektir” dedi.

MİLLETVEKİLİ TİN: İŞ DÜNYAMIZA DESTEK OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Denizli Milletvekili Şahin Tin de Heimtextil Fuarı’ndaki firmaları yalnız bırakmamak ve ilgilenmek için her yıl katılmaya çalıştıklarını ifade etti. Milletvekili Tin, “Tekstil dünyasının en önemli fuarlarından birisindeyiz. İlimiz havlu, bornoz ve ev tekstilinde Türkiye’de bir numaradır. Bu fuara da geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Denizli’den önemli bir katılım var. Bizler iş dünyamıza destek olabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Daha çok müşteri ile görüşerek geçen yıllara göre daha fazla iş bağlantısı sağlayıp üretim ve ihracatlarını artırmalarını umuyoruz. Denizli Ticaret Odası Başkanımız Uğur Erdoğan da iş insanlarımızın her daim yanında. Başarılı organizasyonları için kendilerini kutluyor ve şehrimizle hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.