TOBB’dan gelen yazılarına istinaden; “Deneyimler ve Uygulamalarla İş Etiği Semineri” gerçekleştirileceği bildirilmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda internet üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerde; uluslararası şirketlerin iş etiği ve uyum konularındaki standartları, uluslararası şirketlere iş ortağı olma yolunda deneyimler ve gelişim aşamaları ile işletmelerde kurumsal iş etiği ve uyum kültürünün oluşturulması ve uygulamaları anlatılacak olup, seminer sonunda KOBİ’lerin konu hakkındaki sorulan cevaplandırılacaktır. TOBB Tedarikçi Geliştirme Programı kapsamında; 1 Şubat 2022 Salı günü saat 14:00’te gerçekleştirilecek seminer için ayrıntılı bilgi aşağıda sunulmuştur.


(VVebinar- İnternet Üzerinden)

1 Şubat 2022 Salı – Saat: 14:00

Seminere katılım adresi: http://webinar.tobb.org.tr

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda internet üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerde uluslararası şirketlerin iş etiği ve uyum konularındaki standartları, uluslararası şirketlere iş ortağı olma yolunda deneyimler ve gelişim aşamaları ile işletmelerde kurumsal iş etiği ve uyum kültürünün oluşturulması ve uygulamaları anlatılacak olup, seminer sonunda KOBİ’lerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Seminere http://webinar.tobb.org.tr linkinden katılabilirsiniz.

Tüm üyelere katılım ücretsizdir.

Program:

14:00 – 14:15          Açılış Konuşmaları

14:15 – 15:30          Panel: Uluslararası Standartlarda Rekabet Seviyesine

Ulaşılacak Yolda Şirketlerin İhtiyaçları Nelerdir?

Moderatör: Fikret Sebilcioğlu, TEİD Yönetim Kurulu Üyesi

Aslı Ertekin, TEİD Yönetim Kurulu Başkanı

Av. Rana Günay Hoffman, TEİD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Panel konuları: Uluslararası şirketler İş etiği ve uyum konularında ne gibi standartlara sahiptir? İş ortaklarında hangi farkındalık, bilgi ve uygulamaları neden arar? | Uluslararası standartlarda Türkiye merkezli bir şirket olma veya uluslararası şirketlere iş ortağı olma yolunda deneyimler ve gelişim aşamaları | Kurumsal İş etiği ve uyum kültürünün oluşturulması, ana prensiplerinin oluşturulması ve uygulamaları nelerdir? Nelere dikkat edilmeli?

15:30 – 15:45 Soru – Cevap